N, 21.09.2023

Jalgratturid korraldavad Kuressaare Haigla toetuseks heategevussõidu

Saarte Hääl
Facebook
Comments
MIhkel Räim treenimas Saaremaal
MIhkel Räim treenimas Saaremaal Foto: Raul Vinni / Saarte Hääl

Saarlasest jalgratturid Mihkel Räim ja Steven Kalf korraldavad teisipäeval, 28. aprillil Kuressaare Haigla SA toetuseks heategevussõidu ümber Saaremaa, millele on kõigil soovijatel võimalik sotsiaalmeedia vahendusel kaasa elada.

Heategevuslik rattasõit saab alguse 28. aprilli hommikul kell 7.00 Kuressaare raekoja eest, orienteeriv lõpuaeg on vahemikus 18.00–22.00 ja finiš Kuressaare haigla juures. Distantsi pikkus ca 330 kilomeetrit.

„Minu kodusaar on kahe viimase kuu jooksul pidanud taluma tohutut koormust, pinget ja kurbust ning see on muserdanud ja kurnanud meid kõiki: sealhulgas mind, minu perekonda, Kuressaare Haiglat ja kohalikku ettevõtlust. Sellest toibumiseks läheb veel kindlasti aega, aga olen kindel, et igasugused turgutavad ettevõtmised Saaremaa aitamiseks kiirendavad taastumist ja aitavad meil kõigil naasta igapäevaellu,“ kommenteeris Mihkel Räim ettevõtmise eesmärki.

Osa sõidust on lubanud kaasa teha Mihkli isa, Saaremaa Jalgrattaklubi VIIKING rattatreener Riho Räim, kes on üks esimesi raskest seisust taastunud koroonahaigeid Eestis.

Mihkel Räime sõnul on heategevuslik rattasõit ümber Saaremaa tema toetusavaldus oma kodusaarele, kohalikule haiglale ja kogukonnale. „Ligi 330-kilomeetrise sõiduga liitub ka minu hea sõber, jalgrattur Steven Kalf, sest kahekesi on sellist katsumust psühholoogiliselt kergem läbida ning turvalisem,“ ütles Räim ja lisas: „Ühe osa sõidust teeb kaasa minu isa Riho Räim, kelle koroonaviirusest tervenemise lugu ja optimism aitavad loodetavasti ka paljusid teisi inimesi nii Saaremaal kui mujal.“

Saaremaa kriisikomisjoni juht ja vallavanem Madis Kallas: „Nii jalgrattaspordis kui ka kriisiolukorras viib võiduni meeskonnatöö, milles on oluline iga liikme panus. Olen tänulik Saaremaa tippratturitele, et nad võtavad ette heategevussõidu oma kodusaarel ja teevad seda Kuressaare Haigla toetuseks.“

 „Kuressaare Haigla kollektiiv on viimased seitse nädalat püsti püsinud suuresti tänu kogukonna toele ja innustusele. Mihkel Räime ettevõtmine on selle ühise tegemise ilusaks jätkuks. Kahjuks ma ei julge veel öelda, et punktiks,“ ütles Kuressaare Haigla juhatuse liige Märt Kõlli.

Mihkel Räime kinnitusel on plaanis kogu teekond GoPro-kaameraga üles filmida ja sõidu (ca 10–12 h) jooksul sellest tema Instagrami konto (@mikuraim) vahendusel kõigile huvilistele ülevaade anda. Lisaks võimalusele toetada Kuressaare Haiglat tutvustavad jalgratturid oma sõidu jooksul Eesti suurimat saart, mis on nii eestlaste kui ka meie lähinaabrite poolt armastatud turismisihtkoht Visit Saaremaa.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles