Maakonna meistrid 10 000 m jooksus on Ando Õitspuu ja Eliise Hoogand

Saaremaa kolme päeva jooks 2019. aastal.
Saaremaa kolme päeva jooks 2019. aastal. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Reedel võisteldi Kuressaare staadionil JK Sarma seeriajooksude kuuendal etapil, 10 000 meetri jooksus. Ühtlasi oli tegemist ka maakonna meistrivõistlustega. Ilm oli küll tuuline ja vihma sadas, kuid võitjate ajad tulid ikkagi head. Võistlejaid oli 22.

Mehed: kuuendat korda jooksis end maakonna meistriks sel distantsil Ando Õitspuu (JK Sarma) ajaga 33.21,7. Teiseks tuli Mairo Mändla (Kivi CB Trading) ajaga 35.23,4. Kolmas oli seenioride arvestuses meister Kalev Õisnurm (SV Torutööd OÜ), aeg 35.37,8. Seenioridest tuli ajaga 37.07,6 teiseks Tarmo Mändla (SV Torutööd OÜ) ja kolmandaks Rain Jano (JK Sarma) ajaga 39.47,8.

Naised: esimeseks tuli ajaga 42.36,3 Eliise Hoogand (Treeningpartner), see oli tema esimene maakonna meistritiitel sel distantsil. Teine oli seenioride esimene Helina Pärn (SJK aameraaS), aeg 44.07,9. Kolmandaks tuli seenioride teine Triinu Lillepärg (JK Sarma), aeg 45.27,1. Seenioride kolmas koht kuulus Taimi Kangurile (Leisi kool), aeg 47.24,5.

Järgmine etapp toimub 10. augustil algusega kl 19. Registreerida saab enne võistlust kohapeal ja distants on 5000 meetrit.