R, 3.02.2023

Hariduskonverents lahkas koolivõrgu tulevikku

Lisatud galerii!
Monika Metsmaa
, Toimetaja
Hariduskonverents lahkas koolivõrgu tulevikku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Eilne Saare maakonna hariduskonverents võttis luubi alla koolivõrgu tuleviku. Samuti tunnustasid ministeerium ja vallavalitsus õpetajaid ja koolijuhte. 

Saaremaa vallavalitsuse ja koolituskeskuse Osilia korraldatud konverentsil Kuressaare kultuurikeskuses rääkis koolivõrgu arengutest haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Robert Lippin. Saaremaa hariduse tulevikust kõneles aga vallavalitsuse haridus- ja noorsootöö osakonna juhataja Urmas Treiel

Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktor Hendrik Agur astus publiku ette nii moderaatori kui ka riigikooli juhi rollis. 

“Soovin koolijuhtidele, et nad kombineeriksid oma parimatele õpetajatele väärikad palgad, mis algavad 2500 eurost,” ütles Agur, teenides selle sooviga ära kuulajaskonna valju aplausi. 

“Kui öeldakse, et raha selleks ei ole, siis ma ei usu. Tunda ära kullateraga inimesed on tänapäeva koolijuhi väljakutse, missioon ja kohustus.” 

Iseennast ja oma visioone tulevase riigigümnaasiumiga seoses tutvustas publikule tulevase Saaremaa Gümnaasiumi direktor Ivo Visak. “Saaremaa Gümnaasiumi õpilased peavad oskama kohaneda tulevikuga ning olema ise muutuste uurijad,” leidis Visak.

Tema sõnul peavad Saaremaa Gümnaasiumi õpetajad saama igakülgset tuge. “Me ei jäta kedagi üksi,” kinnitas Visak. Samuti on direktori sõnul tähtis, et riigigümnaasiumi pedagoogid oleksid avatud uuele – julgeksid õppida ja õpitut katsetada. 

Juba sel sügisel asub Visak koos õppealajuhataja Laura-Liisa Perovaga külastama maakonna koole, et uurida õpilaste soove ja ootusi. Personali värbamiskampaania algab Visaku sõnul hiljemalt detsembris. “Veebruariks tahame enamiku õpetajaskonnast paika saada,” ütles Visak. 

Pärast pisikest kontserti Risto Paistelt ja Richard Toomannilt oli järg haridustöötajate tunnustamise käes. Pikaajalise tulemusliku töö ja kauaaegse haridusasutuse juhtimise eest pälvisid haridus- ja teadusministeeriumi tänukirja Kuressaare Tuulte Roosi lasteaia direktor Helle Karu ja Saaremaa ühisgümnaasiumi direktor Viljar Aro.

Vallavalitsus andis tänukirja Anne Maripuule 35 aasta eest, mil ta on juhtinud Kuressaare Rohu tänava lasteaeda, ja Maret Seemanile 25 aasta eest Salme lasteaia juhina.  

Valla tänukirja said ka 15 aastat Kaali kooli juhtinud Kristine Järsk ja 10 aastat Orissaare gümnaasiumi direktorina töötanud Marjana Prii.

Õpetajate tunnustamiseks esitati Saare maakonnas tänavu kaheksa kategooria peale 21 nominenti. Aasta lasteaiaõpetaja tiitli pälvis Sinaida Koppel Tuulte Roosi lasteaiast, aasta klassiõpetajaks valiti aga Lelet Aavik-Part Kuressaare gümnaasiumist. Aasta klassijuhatajaks kuulutati Bret Paas Kuressaare ametikoolist, aasta põhikooli aineõpetajaks Janno Tuulik, aasta huvialaõpetajaks aga Kersti Truverk Saaremaa ühisgümnaasiumist. 

Aasta kutseõpetajaks sai Jane Mägi Kuressaare ametikoolist, aasta õppeasutuse juhiks aga Kuressaare Pargi lasteaia õppejuht Külli Poom. Hariduse sõbra tiitli pälvis Vilve Aavik-Vadi Pargi lasteaiast. Kõik aasta õpetajad saavad kutse ka üleriigilisele Aasta Õpetaja Galale.

Märksõnad
Tagasi üles