P, 3.07.2022

Saaremaa I Malefestivali välkmale võitis Jaan Ehlvest

Raul Vinni
, ajakirjanik
Saaremaa I Malefestivali välkmale võitis Jaan Ehlvest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Suurmeister Jaan Ehlvest edestas Daniel Friedmani võrdsete punktide juures.

Tasavägine heitlus turniirivõidu üle käis suurmeistrite Jaan Ehlvesti (USA) ja lätlase Daniel Fridmani (Saksamaa) vahel kuni viimase vooruni. Omavahel viiki mänginud ning ka võrdselt 9 punktiga 11 voorust turniiri lõpetanud mängijate vahel selgus võitja juhendi järgi alles neljanda näitaja võrdlemise juures, milleks oli enim mustadega mängitud partiid. Neid oli Ehlvestil rohkem ja turniirivõit kuulus talle. Kolmas-neljas koht läks jagamisele suurmeister Kaido Külaotsa (Eesti) ja rahvusvahelise meistri Paulius Pultinevicuse (Leedu) vahel 8 punktiga. 

Kahe parema võistlus algas Ehlvestile ehmatusega, kui esimeses voorus tuli vastu võtta kaotus Darius Babrauskaselt (Leedu), kes lõpetas turniiri 27. kohaga. Järgmiseks kohtus Ehlvest Abruka kirjaniku Ülo Tuulikuga, võttis võidupunkti ning rohkem ei vääratanud. Lisaks Friedmanile sai ta viigi ka suurmeister Meelis Kanepi (Eesti) vastu.

Daniel Fridmanile sai komistuskiviks 4. vooru kohtumine rahvusvahelise meistri Vallo Maidla vastu. Lisaks viigile Ehlvestiga sai ta pool punkti Robert Dubrovini (Eesti) vastu. 

Parima naise tiitel läks jagamisele rahvusvahelise meistri Mai Narva ja FIDE-meistri Anastassia Sinitsina vahel. 

Parima saarlase tiitli sai samuti Jaan Ehlvest, talle järgnes 41. koha saanud Aivar Sõrm, kellega eile simultaanis punkt poolitati. 

Kokku mängis turniiril 60 maletajat. 

Homme alustatakse malefestivalil kiirturniiriga, mis lõpeb pühapäeval. Lisaks toimub ka simultaan lastele ning noorte miniturniir. 

Märksõnad
Tagasi üles