K, 29.03.2023

Laupäeval saab poodides Toidupanka toiduga varustada

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Laupäeval saab poodides Toidupanka toiduga varustada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Toidupank.
Toidupank. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Eile algas ja tänagi on üle Eesti Toidupanga traditsiooniks saanud  toidukogumispäev. Toidupank kutsub inimesi, kellel on soovi teha üks jõulukuine heategu, annetama toidukaupa annetuskärudesse.

Ettevõtmisega on liitunud valik Prisma, Rimi, Selveri, Coop’i ja Maxima toidupoode üle Eesti. Koroonaviiruse leviku ja seatud piirangute tõttu jäävad toidukogumispäevad sel korral ära Jõhvis, Põlvas ja Haapsalus.

Toimetulekuraskustes perede tarbeks saab toitu annetada 47 kaupluses laupäeval kell 12.00-18.00.

Käesolev aasta on kõvasti suurendanud töötute inimeste arvu Eesti elanikkonna seas, mille tulemusel on märgatavalt kasvanud ka toiduabivajadus. Annetades toidukaupa Toidupanga kärudesse on kõikidel võimalus aidata oma piirkonna puudust kannatavaid inimesi. Annetustena on oodatud kaua säiliv ehk „parim enne“ -tüüpi toidukaup, näiteks konservid, purgisupid, kuivained, hommikusöögihelbed, pudrumaterjal, õlid, aga ka moosid, mahlad, kohv, pähklid, rosinad ning tervislikud maiustused.

Piirkondlikud toidupangad jagavad kogutud kauba iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri elavatele, eelistatult lastega peredele. Detsembrikuistel toidukogumispäevadel annetatud kaup hakkab jõudma puudust kannatavate peredeni juba jõuluajal. 

Selle aasta jõulukuistesse toidukogumispäevadesse on kaasatud ligi 700 vabatahtlikku, kes aitavad kahe päeva jooksul üle-eestilist toidukogumisaktsiooni läbi viia. Lisaks aitavad vabatahtlikud annetatud toidukauba transportida kauplustest Toidupankadesse, kus see samuti vabatahtlike poolt kaalutakse, sorteeritakse ja ladustatakse.

Märksõnad
Tagasi üles