Prokurör tahab hukkunutega avarii põhjustajale pikka vangistust

BNS
Copy
Andres Reinart Kuressaare kohtumajas.
Andres Reinart Kuressaare kohtumajas. Foto: Maanus Masing/Saarte Hääl

Prokurör taotles reedel Pärnu maakohtu Kuressaare kohtumajas mullu jaanuaris purjuspäi kolme hukkunuga avarii põhjustanud Andres Reinartile pikka vanglakaristust.

Lääne ringkonnaprokurör Rainer Amur leidis kohtuvaidluses, et Reinart tuleb mõista süüdi karistusseadustiku mõrva paragrahvi järgi ning karistada teda 14-aastase vangistusega, vahendas BNS.

Reinarti kaitsja, vandeadvokaat Anu Toomemägi leiab, et liikluskuriteo puhul karistusseadustiku mõrva paragrahvi rakendamine pole põhjendatud ning Reinart tuleb mõrvasüüdistuses õigeks mõista.

Kaitsja hinnangul tuleb kohtul otsuse tegemisel võtta arvesse ka asjaolu, et traaglise õnnetuse puhul oli tegemist segasüüga, kus ka kannatanute auto juht eksis liiklusreeglite vastu, samuti on  karistusseadustikus olemas konkreetne paragrahv, mida selliste liiklusõnnetuste puhul rakendatakse.   

Mullu 11. jaanuaril alustas Saaremaal Audiga sõitnud 34-aastane Reinart möödasõitu ees liikunud ja vasakpööret teinud Volvost, kuid põrkas sellega kokku.

Kokkupõrkes hukkusid Volvot juhtinud 27-aastane naine, tema kaheksa kuu vanune laps ja tema 58-aastane ema. Volvos viibinud juhi 37-aastane õde ning Audi juht Reinart said avariis raskeid vigastusi.

Ligi 10 kilomeetrit enne avariipaika olid politseinikud patrullbussis mõõtnud tema Audi kiiruseks 138 kilomeetrit tunnis.

Kuressaare haiglas mõõdeti ligi tund pärast õnnetust Reinarti veres alkoholi sisalduseks 3,51 promilli, hilisema ekspertiisi tulemuseks märgiti 1,82 promilli.

Reinart enda ütluste kohaselt õnnetust ei mäleta. Tema sõnul pidi ta tol jaanuaripäeval minema autosse magama, sest naistuttav, kelle juures ta oli eelneva öö veetnud, pidi väidetavalt kuskile minema. Järgmisena ärkas Reinart enda sõnul haiglas, kus talle teatati, et ta on osalenud liiklusavariis ning on hukkunuid.

Kohus langetab otsuse märtsi keskel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles