20. märts on ÜRO peaassamblee poolt määratud Rahvusvaheliseks õnnepäevaks, päeva muudab õnnelikumaks kindlasti ka see, et laupäeva hommikul algab kevad.
Täna on rahvusvaheline õnnepäev
Õnnepäeva puhul korraldatakse maailma eri paigus üritusi, mis propageerivad õnnetunnet ja selle kasulikkust ning mis õpetavad inimestele, kuidas end õnnelikuna tunda.
Kõige meeldejäävamad õnnetunde kogemused seostuvad paljude jaoks lapse sünniga, reisimisega, arusaamaga, et elus on inimesi, kes meist hoolivad, vastastikuse meeldimisega ja tähtsündmustega, igatsetud inimese nägemisega, kodulooma võtmisega, iseseisvuse ja vabaduse kogemisega. Paljudes õnnelikes mälestustes on olulisel kohal ka keskkond ja loodus – aja veetmine lähedastega metsas, mere ääres või mujal looduslikus keskkonnas.
Inimesed kogevad õnne üsna erineval moel. “On inimesi, kel läheb elus hästi, kuid kes pole õnnelikud, ja vastupidi. Inimestel, kes elavad õnnelikumalt kui teised, on oskus kontrollida paremini oma negatiivseid emotsioone,” ütles Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa. “Üks oluline harjutus selle juures on tähelepanu pööramine just rõõmustavatele tunnetele.”
10 õnnehetkede suurendamise viisi:
- Aita kedagi. Hoolitse kellegi või millegi eest.
- Pühenda aega lähedastele ja sõpradele. Võta aega jutuajamiseks.
- Ole füüsiliselt aktiivne, tee trenni, jaluta, tee harjutusi, mis sulle meeldivad.
- Vähenda teleri vaatamist ja niisama arvuti kasutamist.
- Maga ja puhka rohkem.
- Veeda rohkem aega õues, looduses.
- Tee puhkuseplaane, unista.
- Mediteeri.
- Pane õhtul kirja kolm asja, mis läks päeval hästi.
- Ole teiste suhtes positiivne, tee komplimente või kiida nende saavutusi. Naerata.