N, 8.06.2023

FOTOGALERII ⟩ Vaata, kuidas Saaremaal viikingiaega taaselustati: "Salme viikingite" filmimine

Saarte Hääl
Facebook Twitter
Comments

Aasta lõpus jõuab ETV2 ekraanile neljaosaline dokumentaalsari "Salme viikingid", mis räägib Salmest leitud viikingite laevamatusest ja ajaloost, kirjutab Eesti Rahvusringhäälingu uudisteportaal.  

Igast osast jookseb läbi lavastuslik osa ehk üks võimalik stsenaarium, mis Salmesse maetud viikingitega juhtuda võis. Lavastusliku osa võtted toimusid nii Salme lähistel kui ka mujal Saaremaal.

"See räägib viiest vennast, kellest neli just seal oma otsa leidsid. Väljakutsuvad olid nii lahingustseenid kui ka laevasõidu võtted ja eriline kiitus läheb kunsti- ja grimmiosakonnale, tänu kellele see lugu nii ehedalt ellu saab ärgata," ütles produtsent Anatoli Tafitšuk.

Sarjas "Salme viikingid" mängivad Mihkel Kuusk, Risto Vaidla, Tanel Ting, Ott Aardam, Anti Kobin, Liina Tennosaar, Lena Barbara Luhse, Johannes Sepping jt.

Sarja režissöör on Liis Lindmaa, stsenarist Sigrid Salutee, operaatorid Meelis Mikker ja Simmo Saska, kunstnik Ketlin Kasar, kostüümikunstnik Helen Moppel, grimmikunstnik Kerli Soans, produtsent Anatoli Tafitšuk.

Fotode autor: Mari-Liis Nellis

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles