Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Saaremaa muuseum soovib Aavikute maja atraktiivsemaks muuta

"AAVIKUTE MAJJA ELU SISSE PUHUMISEKS on meil plaan teha taotlus "Muuseumide kiirendisse"," ütleb muuseumi juhatuse liige Rita Valge (paremal). Tema kõrval turundusjuht Rita Rahu. FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Saaremaa muuseumi arengukava näeb ette Kuressaares asuva Aavikute majamuuseumi atraktiivsuse tõstmist ja selle kujundamist huvitavaks kirjandusmuuseumiks.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

"See on igati väärt mõte, et Aavikute majamuuseum tutvustaks Johannes ja Joosep Aaviku kõrval ka Saaremaa kirjanikke," ütles Saaremaa muuseumi juhatuse liige Rita Valge. "Kindlasti ei sünni see üleöö. See vajab põhjalikku kontseptsiooni," lisas ta.

Muuseumi tegevuskava näeb ette Aavikute maja ürituste kalendri ja haridusprogrammi täiendamist. Praegu on seal koostöös raamatuklubi ja teiste huvilistega läbi viidud kirjandusõhtuid ja muid üritusi, sealhulgas üle-eestilise L. Koidula täiskasvanute etluskonkursi kohalikku eelvooru. Uue asjana edendab muuseum Aavikute majas loomeresidentuuri, mis on leidnud juba positiivset vastukaja.

Tagasi üles
Back