Väikesi saarlasi ootab raamatukogus viikingiteemaline jõulutuba

Kristina Õun
, Reporter
Copy
VIIKINGITUBA OOTAB UUDISTAJAID: Saare maakonna keskraamatukogu lasteosakonna juhataja Liilia Kõiv on koostöös Kuressaare kunstikooli laste ja õpetajatega saanud valmis imelise viikingiteemalise jõulutoa.
VIIKINGITUBA OOTAB UUDISTAJAID: Saare maakonna keskraamatukogu lasteosakonna juhataja Liilia Kõiv on koostöös Kuressaare kunstikooli laste ja õpetajatega saanud valmis imelise viikingiteemalise jõulutoa. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Igal aastal sünnib Saare maakonna keskraamatukogu lasteosakonnas eriline jõulutuba, kuhu on oodatud nii suuremad kui ka väiksemad põnnid.

Keskraamatukogu lasteosakonna juhataja Liilia Kõiv hakkab jõulutoa peale mõtlema ja seda ette valmistama juba nädalaid enne jõulukuu saabumist. Igal aastal, kui Liilia on oma visiooni taas ellu viinud ja jõulutoa valmis saanud, uuritakse temalt, kust küll niisugused mõtted tulevad. Ühest vastust Liilia anda ei oskagi – õiged ideed tärkavad täiesti spontaanselt.

"Lasteosakonnal on üle kümne aasta olnud traditsioon sisustada lastele temaatiline jõulutuba. Teemad tulevadki kas raamatute juubelitest või väljakuulutatud teema-aastatest. Seekord on siis viikingid," sõnab Liilia.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles