Toidupank ootab kauplusekülastajaid söögikraami annetama

Monika Metsmaa
, Toimetaja
Copy
Toidupank
Toidupank Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Kuressaare toidupank kogub täna ja homme suuremates toidukauplustes Saare- ja Muhumaal poekülastajate annetatud söögikraami, et aidata puudust kannatavaid inimesi.

Toidupanga vabatahtlikud koguvad toidukogumispäevade raames söögikraami täna Kuressaares Rae Konsumis ja Saare Selveris kella 18-ni. 9. aprillil toimetavad toidupanga vabatahtlikud aga Auriga Rimis ja Tooma Konsumis kell 12–18.

Muhus tegutseva Liiva Konsumi külastajad on oodatud ostetud toidukraami annetama täna kella 18-ni ja homme kell 12–18.

Marjana Luist
Marjana Luist Foto: Saarte Hääl

"Ootame kaua säilivat toidukaupa," ütles Kuressaare toidupanka vedava MTÜ Kaks Kala juhatuse liige Marjana Luist.

Annetusena on oodatud kaua säiliv ehk "parim enne"-tüüpi toidukaup, näiteks konservid, toiduõli, purgisupid, kuivained, hommikusöögihelbed, pudrumaterjal, samuti moosid, mahlad, pähklid, rosinad ja tervislikud maiustused.

Marjana Luisti sõnul on toidupangalt abi vajavate inimeste arv taas kasvanud.

"Seda suuresti Ukraina sõja tõttu," märkis Luist. Tema andmeil oli Ukraina sõjapõgenikke, kes märtsis Kuressaare toidupangalt abi said, kokku 204. "Need on inimesed, kes ei ela hotellides," tähendas Luist. "Hotellides elavatele inimestele on toitlustamine tagatud majutusettevõtte poolt."

Luist prognoosis, et toiduabi vajajate arv kasvab veelgi.

Luisti sõnul on tal hea meel, et Kuressaares toidukogumispäevi läbi viia aitavate vabatahtlike hulka kuulub palju koolinoori ja haridusvaldkonnaga seotud inimesi – õpetajaid ja noorsootöötajaid.

"Väga palju oleme leidnud abilisi just õpilaste hulgast, kes teevad sel moel osa oma kooli kogukonnapraktikast," lausus Luist. "Toidupangale on neist noortest palju abi."

Tagasi üles