R, 27.01.2023

Liitlaste hävituslennukid harjutavad taas Eesti õhuruumis

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Liitlaste hävituslennukid harjutavad taas Eesti õhuruumis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Erakogu

25. aprillist kuni 1. maini teevad Eesti õhuruumis lende, sealhulgas madallende Ämari lennubaasis teenivad Belgia õhuväe piloodid hävituslennukitel F-16.

Madallennud toimuvad Edela-, Lõuna-, Ida- ja Kesk-Eestis mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) tööpäevadel kell 10:00 kuni 16:30. Nädalavahetusel toimuvad lennud 12:30 kuni 14:00. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid siiski vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muuhulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel Transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-ga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari lennubaasis ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Märksõnad
Tagasi üles