E, 27.03.2023

Regula teeb Virtsu-Kuivastu liinil suve jooksul kuni 536 lisareisi

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Regula teeb Virtsu-Kuivastu liinil suve jooksul kuni 536 lisareisi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Parvlaev Regula
Parvlaev Regula Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Lisareiside eest teenib TS Laevad fikseeritud tasu kuni 1 041 600 eurot, millele lisandub reisitasu 455 eurot iga reisi kohta.

TS Laevad ja Transpordiamet sõlmisid lisakokkuleppe, mille kohaselt tagab TS Laevad ka sellel suvel parvlaeva Regula valmisoleku suurema nõudlusega päevadel lisareiside tegemiseks Virtsu-Kuivastu liinil.

TS Laevad juhatuse liige- teenindusvaldkonna juht Ave Metsla ütles, et lisareiside perioodi algus juba 1. juunist on väga hea sõnum saarte elanikele ja külastajatele, kuna nii vara ei ole laev varem liinile tulnud.

"Vajadus lisareiside järgi on selgelt olemas, kuna aasta esimese nelja kuu sõidukite mahud ületavad kõiki varasemaid aastaid. Oleme juba praegu valmistunud aktiivseks inimeste liikumiseks ja populaarsematel päevadel ja kellaaegadel on planeeritud kahe laeva tihedate väljumistega graafikud. Ka eelmine suvi näitas, et Regula abi järjekordade vähendamiseks oli väga vajalik. Meil on hea meel, et ka sel aastal saame Regulat kasutada Virtsu-Kuivastu liinil, kus liikleb 75% meie reisijatest ning huvi Muhumaa ja Saaremaa külastamiseks kasvab iganädalaselt".

Lisareisid on nõudluspõhised nagu ka kahel eelneval aastal ehk TS Laevad teostab lisareise juhul, kui graafikujärgsest reisist on maha jäänud vähemalt 200 liinimeetrit sõidukeid, millede üleveoks on ostetud pilet põhilaeva graafikujärgsele reisile, või on optimaalne teostada ohtliku veose reis lisalaevaga. Lisareise ei käsitleta graafikujärgsete reisidena ja neile ei müüda pileteid eelmüügist ega ka sadamas. Lisareise ei teostata ajal, kui Regula peab täitma asenduslaeva ülesannet asendades teisi TS Laevade reisiparvlaevu rikke korral või kui laeval endal tekib rike.

"Soovitame nii Saaremaa, Muhumaa kui Hiiumaa elanikel ja nende saarte külastajatel oma sõidud varakult planeerida ning pigem soetada graafikujärgsetele reisidele pilet ette meie e-teenindusest. Nii saab vältida tarbetud ooteaega sadamates," märkis Ave Metsla.

Piletimüük parvlaevareisidele on praamid.ee veebilehel ja mobiilirakenduses avatud kuni 1. jaanuarini 2023.

Vastavalt TS Laevade ja Transpordiameti vahel sõlmitud lisakokkuleppele tellib Transpordiamet kuni 536 lisareisi parvlaevaga Regula Virtsu-Kuivastu liinil perioodil 1. juunist 31. augustini. Lisaks on Transpordiametil võimalus pikendada lisareiside tellimust täiendavaks perioodiks kuni 2. oktoobrini teatades sellest ette vähemalt 30 päeva enne perioodi algust.

Lisareiside eest teenib TS Laevad fikseeritud tasu kuni 1 041 600 eurot, millele lisandub reisitasu 455 eurot iga reisi kohta. Kokku on veoteenuse tasu mitte rohkem kui 1 285 480 eurot.

Märksõnad
Tagasi üles