R, 2.12.2022

VIDEO ⟩ Vaata 80ndate rallisõitjatest jutustava filmi “Kurvilise tee legendid” treilerit

Saarte Hääl
Vaata 80ndate rallisõitjatest jutustava filmi “Kurvilise tee legendid” treilerit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hardi Mets taastatud Lada VFTS-iga 2021. aastal Saaremaa ralli stardis.
Hardi Mets taastatud Lada VFTS-iga 2021. aastal Saaremaa ralli stardis. Foto: Sterotek Film

“Ott Tänak – The Movie” tegijatel valmib uus dokumentaalfilm “Kurvilise tee legendid”, millest Sterotek Film on avaldanud esimese treileri.

Film jutustab loo Eesti rallisõitjatest, kes 80ndatel aastatel Lada VFTS-idega NSV Liidu koondises kihutasid.

Üks kuldsemaid kümnendeid Eesti autospordiajaloos oli kindlasti 80-ndad, kui ralli oli tohtult populaarne ja rallisõitjad olid staarid. Eestlased olid nii võimekad, et Liidu koondises sõitis igal hooajal mitu meie ekipaaži. Liidu koondise liikme staatus oli tipp ja sinna pääsemine iga võidusõitja unistus - oli see ju uks raudse eesriide taha.

Filmis saab osa nelja auto taassünnist, millega sõitsid omal ajal Ilmar Raissar- Rein Talvar, Vello Õunpuu-Aarne Timusk, Hardi Mets-Udo Mets ja Vallo Soots-Toomas Putmaker.

Tänaseks on autod taastatud ja filmi jaoks on nendega nüüd Eestimaa kurvilistel teedel ka esimesed kilomeetrid mõõdetud.

Lada VFTS oli FIA B-rühma homologeeringut omavat ralliauto, mida valmistati N. Liidu autoekspordiga tegeleva ettevõte Avtoeksport tellimusel aastatel 1982-1987 Vilniuse Transpordivahendite Tehases.

Filmimeeskond otsib videomaterjali Lada VFTS-idest ja nendega sõitnud ekipaažidest 80ndatel. Kui keegi on ise kunagi rallidel filminud või teab kedagi, kellel sellist haruldast materjali võiks leiduda, siis andke sellest teada kirjutades emailile: VFTS@sterotek.ee

Filmi tegemisega saab kursis olla jälgides FB-lehte: facebook.com/vftsfilm

Film jõuab kinodesse 2023. aastal.

Märksõnad
Tagasi üles