R, 9.06.2023

OHTLIK AUK KURESSAARES ⟩ "Ühe looma õnnetus on teise looma õnn," leiab Saaremaa vallaametnik

Andres Sepp
, Saarte Hääle tegevtoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Mitmel aastal on sellesse auku pesa teinud metspart, kelle pojad iseseisvalt kaevust välja ei saa ja kas hukkuvad või siis tõstetakse nad päästeameti või vabatahtlike poolt välja ning teel veekoguni hukkub poegi veelgi.
Mitmel aastal on sellesse auku pesa teinud metspart, kelle pojad iseseisvalt kaevust välja ei saa ja kas hukkuvad või siis tõstetakse nad päästeameti või vabatahtlike poolt välja ning teel veekoguni hukkub poegi veelgi. Foto: Eesti metsloomaühing

Kuressaares ühe tootmisettevõtte sisehoovil olev vana settekaev ei ole inimestele ohtlik ja pardipoegade elude säästmiseks-päästmiseks ei peaks kaevu tingimata kinni ajama, leiab Saaremaa vallavalitsus.

Probleemi tõstatas juba eelmisel aastal Eesti metsloomaühing: "Juba mitmeid aastaid on kaev avatud, sodi täis ja ohtlik nii inimestele kui loomadele!" Uuesti pöördus ühing Saaremaa vallavalitsuse poole tänavu 1. märtsil.

Kaks nädalat hiljem teatas valla järelevalve peaspetsialist Ardo Vahter vastuseks, et menetluses ei tuvastatud, et (sette)kaev kujutaks ohtu inimestele. Sama kinnitas ta Saarte Häälele. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles