P, 1.10.2023

Liitlaste hävituslennukid harjutavad Eesti õhuruumis

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Facebook
Comments
Pildil Eurofighter Typhooni hävituslennuk. 27. märtsil 2023, koostööharjutus Eesti mereväe aluse Kindral Kurvitsaga ja Ämaris paiknevate Saksa Eurofighter Typhooni hävitajatega.
Pildil Eurofighter Typhooni hävituslennuk. 27. märtsil 2023, koostööharjutus Eesti mereväe aluse Kindral Kurvitsaga ja Ämaris paiknevate Saksa Eurofighter Typhooni hävitajatega. Foto: Madis Veltman

Sel nädalal teevad Eesti õhuruumis lende, sealhulgas madallende Ämari lennubaasis teenivad Ühendkuningriigi õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter Typhoon. Madallennud toimuvad madallennu aladel ning mitte madalamal kui 152 meetrit.

Madallennud toimuvad 6. juunist kuni 9. juunini Ida-, Kesk-, Edela- ja Lõuna-Eesti madallennu aladel mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) ajavahemikul kell 10 kuni 20. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid siiski vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muuhulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles