Kõinastu rahvas palub abi tormis purunenud ujuvkai taastamiseks

Ain Lember
, Toimetaja
Copy
SAARELE SAAB NII JAA NAA:  Ehkki arvatakse, et Kõinastu saarega peaks käima peamine ühendustee merepõhja kaudu, on ujuvsilla kasutuselevõtt möödapääsmatu.
SAARELE SAAB NII JAA NAA: Ehkki arvatakse, et Kõinastu saarega peaks käima peamine ühendustee merepõhja kaudu, on ujuvsilla kasutuselevõtt möödapääsmatu. Foto: KARL JAKOB TOPLAAN / Saarte Hääl

Kõinastu saare elanikud küsisid kohaliku omaalgatuse programmist (KOP) toetust oktoobrikuus tormiga purunenud Kõinastu ujuvsilla remondiks, kuid seda nad saada ei pruugi.

"Meile teadaolevalt valla komisjon, kes hindas KOP-ile esitatud projekte, Kõinastu külaseltsi taotlust ei rahuldanud," märkis Kõinastu külavanem Jüri Lember Saaremaa vallavanemale Mikk Tuisule saadetud kirjas.

Levib arusaam, et Kõinastu saarega peaks käima peamine ühendustee merepõhja kaudu. Külavanem peab säärast lähenemist asjatundmatuks, sest keskeltläbi pooltel päevadel kalendriaastas pääseb saarele ja sealt ära vaid veesõidukiga. Üle Kõinastu lee saab liikuda ikkagi vaid madala veetaseme korral. Lember peab ujuvsilla kasutuselevõttu möödapääsmatuks ja palub vallavalitsuselt väikesaartele eraldatud summadest abi.

Tagasi üles