Saarlaste tööd tunnustati Kuldõunaga

Copy
Merit Karise.
Merit Karise. Foto: Erakogu

Tartu ülikooli projekt Evidence, kus partnerina osalesid Kuressaare ametikooli disainisuuna õpetajad, pälvis Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuurilt peapreemia – Kuldõuna.

Agentuur tunnustas 25. oktoobril Eesti teaduste akadeemia suures saalis projekte, mis on aidanud kaasa haridus- ja noortevaldkonna arengule ning toonud esile rahvusvahelise koostöö olulisuse.

Projekt Evidence pälvis kõrgeima tunnustuse üldharidusele suunatud projektide kategoorias.

Disainisuuna kutseõpetaja Merit Karise sõnul loodi projektis Evidence õppematerjalid arendamaks 15–18-aastaste õpilaste võtmepädevusi, et nad suudaksid teha tõenduspõhiseid otsuseid sellistes vastuolulistes teaduslikes ja sotsiaalsetes küsimustes nagu kliima soojenemine, viirused, kiirgused, kanep, evolutsioon ja kosmos.

Selleks töötati välja õppevideod, õpetusmaterjalid ja tööriistad, mis aitavad hinnata info usaldusväärsust, ning juhendmaterjal õpetajatele, mis annab praktilisi nõuandeid, kuidas õpetada teadusega seotud tundlikke teemasid ja võidelda tõejärgsete probleemidega.

Kuressaare ametikooli disainisuuna kutsus 2018. aastal projekti partneriks Tartu ülikooli loodusteadusliku hariduse keskuse teadur Katrin Vaino.

Ametikooli õpetaja Oliver Maaker kujundas ja ehitas projekti õppematerjalid ja tööriistad veebis, Merit Karise nõustas projekti idee taotluseks vormistamist, korraldas projekti koroonaaja järgse esimese näost näkku seminari Kuressaare ametikoolis ja koostas õppematerjali osa, mis käsitleb visualiseerimist õppeprotsessi osana.

Projekti osalesid lisaks Tartu ülikoolile ja Kuressaare ametikooli disainisuunale Küprose ülikool, Umeå ülikool, Antonio Arroio kunstikool, Luunja keskkool ja Viljandi gümnaasium.

Tagasi üles