/nginx/o/2022/04/13/14483417t1h3b19.jpg)
Saarte Energiaagentuur ja Saare Arenduskeskus kutsuvad teisipäeval huvilisi seminarile, kus jagatakse Gotlandi saare üle nelja aastakümne pikkust kogemust tuuleenergia arendamisel.
Kuidas on seal leitud tasakaal kogukonna huvide, looduskaitse ja energiatootmise vahel? Milliseid õppetunde on saadud ja milliseid nutikaid lahendusi kasutusele võetud?
See on võimalus kuulda praktilisi kogemusi ning saada teadmisi, mis aitavad Eestis teha tuuleenergia rakendamise osas tarku ja kaalutletud otsuseid.
Andreas Wickman on Rootsi Tuuleenergia Ühingu juhatuse liige ning pikaajaline kogukondlike projektide eestvedaja. Ta on Gotlandi saarel tuuleenergia arendamise juures olnud alates 1980. aastatest ning räägib seminaril avameelselt väljakutsetest, kogukonna kaasamisest, õiglasest maatasust, mõjust loodusele ning tehnoloogilistest lahendustest.
Seminar toimub 22. aprillil kell 16 TalTechi Kuressaare kolledžis. Osaleda saab nii kohapeal kui ka veebis. Osalemine on tasuta.
Esineja räägib inglise keeles (slaidid on eesti keeles).
Seminaril arutletakse:
- Kuidas on Gotlandil aastakümnetega kujunenud kohalike suhtumine tuuleparkidesse?
- Millised lahendused on aidanud vältida pingeid kogukonna ja arendajate vahel?
- Kuidas on lahendatud lindude kaitse, maaomanike tasustamise ning müra- ja valgusprobleemid?
- Milliseid kogemusi saaksime Eestis eeskujuks võtta?
Seminari korraldavad Saarte Energiaagentuur ja Saare Arenduskeskus.
Seminari rahastatakse Euroopa Liidu, MAK 2. „VKE-de oskuste arendamine maakondlikes arenduskeskustes“ ja Euroopa Liidu Life programmidest.
Lisainfo:
Ingrid Piirsalu
Saarte Energiaagentuur
ingrid@eisea.org
56464035