P, 1.10.2023

Ringkonnakohus jättis saarlasest võlaküti Kiti vahi alla

Saarte Hääl
Facebook
Comments
Lembitu Kitt.
Lembitu Kitt. Foto: facebook.com

Tallinna ringkonnakohus ei vabastanud eile vahi alt inkassoteenuse pakkujana tuntust kogunud Lembitu Kitti.

Keskkriminaalpolitsei pidas väljapressimises ja niinimetatud Okunevi kuritegelikku ühendusse kuulumises kahtlustatava Kiti kinni 19. veebruaril ning kaks päeva hiljem lubas kohus ta esialgu kuni kaheks kuuks vahistada.

Kuulumist kuritegelikku ühen­dusse eitab Kitt kategooriliselt ning seostab tema kahtlustamist väljapressimistes võlgnike katsetega oma võlgade tasumisest pääseda.

Samas kriminaalasjas viibib vahi all ka Gennadi Oku­nev, keda keskkriminaalpolitsei kahtlustab kuritegeliku ühenduse moodustamises ja juhtimises. Ühendusse kuulumises on kahtlustatavaid vähemalt kümme.

Uurimisandmetel tegelesid kuritegeliku ühenduse liikmed narkoäri, väljapressimiste ja vägivallakuritegudega.

Samas on uurijad veendunud, et vaatamata aegade jooksul vahetunud liikmetele on selle juhiks juba 1990. aastatest Gennadi Okunev.

Kahtlustuse kohaselt kuulus Kitt sellesse ühendusse 2013. aastast ja allus otseselt Okunevile. Uurijate hinnangul tegeles Kitt võlgade väljanõudmisega just selle ühenduse huvides.

Samas kriminaalasjas on saanud kahtlustuse väljapressimistes kuritegelikes ringkondades tuntud ning hiljem ka maalikunstnikuna tähelepanu pälvinud Nikolai Bleskov.

BNS-ile teadaolevalt kahtlustavad uurijad Kitti ja Bleskovi kolme mehe suhtes toimepandud väljapressimistes, kusjuures võlgnikud on ka ise meedias tähelepanu saanud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles