Abruka varupaat läheb müüki

FOTO: Abruka.ee

Saaremaa vald kavatseb maha müüa Abruka vahet sõitva varupaadi Salme, pärast mida jääb väikesaarega ühenduse pidamine ainult Abro õlule.

Abivallavanem Jüri Linde ütles, et sel aastal Salme enam liinile ei tule ja plaan on paat enampakkumise korras müüki panna. Abruka liinil põhiraskust kandev Abro saab aga koormust juurde. “Edaspidi, kui rahvast on rohkem kui laeval kohti, teeb see reisi ära ja tuleb kohe neile järele, kes maha jäid,” rääkis Linde. Siiani tuli laevale mittemahtunud reisijatele järele puupaat Salme, mis oli alati valmis telefonikõne peale startima.

Linde ütles, et kui Abroga peaks midagi juhtuma, saab vald appi paluda veeteede ameti aluse Panda. “Lisaks on Roomassaares eraettevõtjaid, kes vajadusel saavad appi tulla ja reise korraldada,” lisas ta.

Liinilaeva Abro kapten Kaupo Heinlaid ütles, et Salme oli Abruka liinil varualuseks juba 2013. aastani Abruka vahet sõitnud liinipaadi Heili ajal. “Aastaid oli abipaadi peal väga hea mees Kaarel Kitt, kes jäi aga pensionile, uut head paadimeest leida pole aga kerge,” tõi Heinlaid välja veel ühe põhjuse, miks on mõislik varupaat maha müüa.

Tagasi üles