VILLU KÕVE: mõtete kriminaliseerimisest tuleks hoiduda

SUVEL SAAREMAAL: Oma sünnikodus püüab Villu Kõve käia regulaarselt, et sealset majapidamist korras hoida, kuid ajanappuse tõttu see ülearu hästi ei õnnestu. Pikemalt saab kodusaarel viibida vaid suviti.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Jaanuaris riigikohtu esimeheks kinnitatud Villu Kõve on kolme aastakümne jooksul näinud, kuidas Eesti elu hiilgus ja viletsus armutult peegeldub ka meie kohtutes.

Tellijale

Riigikohtuniku kiire elutempo ei lase Saaremaale koju käima tulla just ülearu tihti. Seetõttu kohtumegi Villu Kõvega Kuressaare kohtumajas, millega ta oma uues ametis tutvuma on tulnud. Kuidagi nagu iseenesestmõistetavalt sätime end juttu ajama otse tühjas kohtusaalis, kus selleks päevaks istungid lõppenud.

Pöide vallas Kärneri külas sirgunud tavaline maapoiss hakkas juuraõpingute peale mõtlema alles Orissaare keskkooli lõpuaastal. Vanematel ei olnud õigusteadusega mingit pistmist, isa töötas autojuhina, ema pagaritöökojas kondiitrina. Kodu tähendas kõige tavalisemat maa­elu ja tavalisi maatöid. Juriste polnud ka sugulaste hulgas.

Tagasi üles