Kulu põletamine on keelatud

Saarte Hääl
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: unsplash.com

Kevade ja soojade ilmade saabudes on taas päevakorda kerkinud kulupõlengud ja hooletusse jäetud lõkked. Päästjatel on tulnud käia kustutamas juba üle kolmekümne metsa- ja maastikutulekahju.

“Esimesi kulupõlenguid tuli päästjatel käia kustutamas juba eelmisel nädalavahetusel. Ees on ootamas uus nädalavahetus koos sooja ja päikeselise ilmaga ning igati mõistlik on veeta see õues. Küll aga palume inimestel olla väga ettevaatlikud lõkete tegemisel, sest kuiv pinnas ja tugev tuul võivad kaasa tuua tuleõnnetuse,” ütles päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe.

Tuleval nädalavahetusel võtavad päästemeeskonnad tuleohutuse ka suurema tähelepanu alla ja käivad tegemas lõkkepatrullreide.

Erilist tähelepanu pööratakse lõkete tegemisele, et ennetada suuremate kahjude tekkimist ja kasvatada inimeste teadlikkust tuletegemise ohutusnõuetest.

Kulupõlengud saavad enamasti alguse inimesest. Nii saamegi rääkida tahtlikust süütamisest, hooletust käitumisest, teadmatusest. Pole harvad juhud, kus kulupõleng algab mahavisatud suitsukonist, tikust või põllule visatud klaaspudelist.

Kulu põletamine ja süütamine on keelatud, ohtlik ja karistatav tegevus. Kulupõlengutes on hukkunud inimesi ning tules hävinud kodusid. Lisaks ohule, et tuli võib levida metsa või hoonetele, hukkuvad madalas heinas elutsevad pisikesed loomad ja pesitsemist alustanud linnud.

Tagasi üles