Viis väikest õngemeest, kogemata-tehnika ja kott kuivat kala

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Copy
Noored Nasva jõel kala püüdmas.
Noored Nasva jõel kala püüdmas. Foto: Maanus Masing/Saarte Hääl

Siin ei ole kala, sõna otseses mõttes. Ehkki ilm on seda nägu, et võiks nagu näkata küll, ja Nasval mõned tuult trotsivad õngemehedki reas, kuid kala siin ei ole, tee või tina. Kui olukord aga selline, nagu ta nüüd on, siis õige kalamees teab, kuhu minna. Ikka sinna, kus kala on. Ja Meelis Hein, üks kalastusringi kunnidest, teab väga hästi, et Kuke jões kala jagub. Alles eile ta seal käis ja kalast seal puudust polnud. Ega´s muud, kui kodinad kokku ning Kukele!

INSPIRA KALASTUSRING

31. jaanuaril alustas Kuressaare gümnaasiumi huvikoolis Inspira kalastusring, kuhu oodati õpilasi vanuses 10–15 eluaastat. Vastu võeti kuus kiiremat registreerijat.

Kalapüük lubati seal kõigile huvilistele selgeks teha nii teoorias kui praktikas. Ringi juhendavad Sander Suurhans ja Meelis Hein.

Sander Suurhans, ihult ja hingelt kalamees ning, nagu Meeliski, ringi juhendaja, pakib end samamoodi kokku, kuid võtab suuna hoopis vastassuunda – Salmele. Tal on endal võrgud vees ja loodetavasti neis kalagi sees. Lubab meiega Kuke jõe kallastel liituda kohe, kui võrkude eest hoolt kantud.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles