Kuressaare täiskasvanute gümnaasium püüdleb uute juubelite poole

Monika Metsmaa
, Toimetaja
Copy
HARIDUS ON OLULINE, teavad nii professor Raul Eamets kui ka konverentsi moderaator Villu Vatsfeld.
HARIDUS ON OLULINE, teavad nii professor Raul Eamets kui ka konverentsi moderaator Villu Vatsfeld. Foto: Maanus Masing/Saarte Hääl

Eile juubelikonverentsiga oma 70. sünnipäeva tähistanud Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumil õpilastepuudust karta ei ole.

“See tähis, seitsekümmend aastat näitab, et me oleme väärikas, tõsiselt võetav ja väga vajalik kool,” ütles KTG direktor Ly Kallas. “See seitsekümmend aastat on andnud väga suurele hulgale inimestele võimaluse elus edasi minna ja oma unistusi täita.”

Kallas leiab, et koolil seljataha jäänud seitsekümmend aastat tähendab seda, et KTG peab üha arenema ja ajaga kaasas käima – et juubeleid tuleks veel.

“Järgmised viis aastat on meil kõvasti tööd – näitab ju statistika, et Saaremaal on väga suur protsent madala haridustasemega kuni 44-aastaseid inimesi,” rääkis Kallas. “See osakaal on tunduvalt suurem kui Eestis keskmiselt.”

Kallase sõnul on kavas arendada KTG täiendõppeosakonda, kus õpetatakse ka neid inimesi, kelle emakeel ei ole eesti keel. “Jätkame peaaegu samas formaadis kui seni, ent õhtune õpe meil ilmselt kaob ja e-õppe osakaal suureneb,” lausus Kallas. “Tööpõld on suur.”

“Minu elu kaks tähtsamat naist on KTG-taoliste koolide vilistlased,” ütles eile Meedla kojas toimunud juubelikonverentsi moderaator Villu Vats-

feld. “Võin öelda juba puhtalt oma pere kogemuse pealt – õppimine on tore ja vajalik, aga kõige rohkem siis, kui inimene ise oskab otsustada, mis on talle vajalik, ja soovib ise õppimisse panustada.”

“Palju õnne Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumile – seitsekümmend aastat on väärikas juubel,” ütles Tartu ülikooli majandusteaduskonna professor Raul Eamets. Eesti haridus- ja teadusstrateegia 2035 konkurentsivõime ekspertrühma juhina kõneles ta kokkutulnuile tuleviku majandusest, tööturust ja selle kontekstis ka tuleviku haridusest ning sellestki, milliseid oskusi inimestel tulevikus tarvis läheb.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles