Vanast politseimajast saab riigimaja

Lossi tänav 7 hoone on kireva ajalooga. Klassitsistlikus stiilis hoone on ehitatud 18. sajandi lõpus.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Praeguste plaanide kohaselt saab Kuressaare riigimaja Lossi tn 7 hoonest, kus viimati asus politseijaoskond. Viimastel aastatel on maja tühjana seisnud.

Riigi Kinnisvara kommunikatsioonijuht Mariliis Sepper ütles, et nad on alustanud ses osas eeltöödega, sh kõnelustega kohaliku omavalitsuse esindajatega, koostatud on inventariseerimisjoonised ning koostamisel on muinsuskaitse eritingimused.

Riigimaja kasutajate lõplik koosseis selgub, kui eeltööd on tehtud ning analüüsitud hoone võimalusi ja vastavust riigiasutuste vajadustele.

Samas on Sepperi sõnul teada, et tulevasse riigimajja on plaan luua kaugtöökohad. “Riigimajja rajatakse ristkasutuses koosolekuruumid ehk tööalad, mida saavad kasutada kõik riigimajas tegutsevad riigiasutused,” selgitas ta.

Lossi 7 hoones on selleks planeeritud täisrekonstrueerimine, mille käigus säilitatakse ja taastatakse hoone ajalooline fassaad. “Hoonesse rajatakse uued tehnosüsteemid, liikumispuudega inimestele tagatakse nõuetekohane ligipääs ning rajatakse kaasaegsed tööruumid,” kinnitas Sepper, kelle sõnul tagatakse hoones nõuetekohane sisekliima.

Lossi tänav 7 hoone on kireva ajalooga. Klassitsistlikus stiilis hoone on ehitatud 18. sajandi lõpus. 

Tagasi üles