Saarlastest ergutustantsijad sõidavad USA-sse MM-ile

Marin Saagpaku jaoks ei ole spagaadi tegemine mingi küsimus.

FOTO: Rasmus Kooskora

Saarlased Marin Saagpakk ja Tauri Põldema sõidavad Euroopa meistri tiitli pälvinud ergutustantsijate tiimi TalTech Cheerleaders koosseisus esindama Eestit maailmameistrivõistlustele USA-s.

Marin Saagpakk tegutseb TalTech Cheerleaders`i organisatsioonis üheksandat hooaega. 

“Olen lasterühma peatreener, samuti löön liikmena kaasa cheer`i rühmas ja olen seal põhitreeneritele abitreenerina toeks,” ütles Saagpakk. 

Tauri Põldemal läheb sel spordialal teine aasta. “Ülikooli minnes mõtlesin, et tahaks ujumisele ja korvpallile mingit vaheldust,” põhjendas ta oma valikut. “Ilusad tüdrukud, vägiteod ja suured eneseületused on mõnus kombinatsioon!”

Saagpaku sõnul oli USA-sse võistlema pääsemine eestlastele kui Euroopa meistritele asjade loogiline jätk. 

“Kui mullu Soome EM-il Euroopa tiitli võtsime, siis kuuldes mõttest võtta uuel hooajal suund kogu maailmalava ette, tekkis küll tunne, et EM oli köki-möki võrreldes sellega, mis ees ootab,” tunnistas aga Põldema. “Hooaja algusest peale on olnud juba kerge närv sees, sest läheme siiski ajalugu tegema. Eestlastena oleme esimesed, kes midagi sellist ette võtavad ja Eesti suurele pildile toovad.”

JÕU- JA ILUNUMBRID: Tauri Põldema oma tõstepartneri Margareta Schönbergiga.

FOTO: Allar Viinamäe

Ühendriikidesse Orlandosse lendavad eestlased tuleval esmaspäeval. Võistluste poolfinaal leiab aset 25. aprillil, finaal aga 26. aprillil. 

Platsil kava esitamas on eestlasi kokku 24. Lisaks sõidavad USA-sse neli varuesinejat ja kaks treenerit.

Saagpaku sõnul peab kavas lähtuma paljudest reeglitest. “Kui neist reeglitest üle astuda, võib kaotada sadu punkte,” tõdes Saagpakk. 

Kava algab muusikata nn chant-osaga, mille eesmärk on panna publik kaasa elama. Teine osa kavast on muusikaga. “Muusika on spetsiaalselt tellitud inimestelt, kes tegelevad cheer`i-muusika töötlemise ja kokkupanemisega,” rääkis Saagpakk. 

Põldema hinnangul on USA-s esitatava kava juures kõige suurem väljakutse kaelamurdvate trikkide õppimine ja enda piiride ületamine – et oleks, mida maailmale näidata. 

Cheer´imine on kinni sekundilises täpsuses – kõik, mille nimel vaeva oleme näinud, peab olema ka ajaliselt paigas, et suudaksime seal tuhandete inimeste ees seda WOW-efekti tekitada.” 

Põldema sõnul ongi just see piinliku täpsusega kokkumäng praegu kava keerulisim osa, kõik muu on sadade trennitundidega juba selgeks saanud. 

Põldema peab MM-iks valmistumist üheks huvitavamaks seikluseks oma spordiloos. “Milline iganes seal Floridas tulemus on – oleme näidanud, et sihikindluse ja tugeva ühtsustundega suudab ka väike Eesti riigike oma esinduse saata terve maailma ette ja panna maa võnkuma,” lausus ta.

2007. aastast tegutsev TalTech Cheerleaders (endise nimega TTÜ Tantsutüdrukud ja Saltopoisid) on tantsu, akrobaatika ja cheerleading`uga tegelev organisatsioon, valitsev  Euroopa ja seitsmekordne Eesti meister.

Tagasi üles