Pargi nurk läheb lukku

KESKLINNA EHITUSTÖÖD võinuks asjatundjate väitel vabalt lõpule viia juba eelmise aasta suvega, kui Merko Infraga sõlmitud lepingus oleks sätestatud lepingutrahve või muid hoobasid, mille abil vald saaks ehituse venimist takistada.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Seoses Kuressaare kesklinna tänavate uuendustöödega sulgeb ehitaja järgmise nädala algusest viieks nädalaks Lossi ja Pargi tänava ristmiku.

AS Merko Infra projektijuht Leo Rahu ütles, et Kiriku tänaval algab munakivisillutise paigaldamine. “Pargi ja Lossi tänava ristmikul teostame kommunikatsioonide ehitustöid, teekatendi ehitustöid koos asfalteerimise ja täringukivide paigaldamisega. Rohkem kesklinna ehitustööde ajal meil ristmikke sulgeda plaanis ei ole,” kinnitas ta.

Vallavalitsuse meediaspetsialist Risto Kaljuste ütles, et kesklinna liikluse osas ei muutu võrreldes hetkeseisuga palju. Torni-Tallinna tn ristmik on lahti ning pöördetegemise võimalus säilib. “Lossi-Pargi tn ristmiku osas on olukord küll veidike keerulisem, kuid sel juhul soovitame järgida suunavaid viitasid, sh ühistranspordi osas,” lausus ta ja lisas, et kohalikele elanikele on ligipääs tagatud. Ehitustööd kestavad ligikaudu kuu ning pärast seda taastub varasem liikluskorraldus.

Pargi nurga sulgemine toob 23. aprillist muudatused ka bussiliikluses. Liini nr 1 teenindav buss hakkab Abaja peatusest vana polikliiniku kõrvale Pargi ajutisse peatusse sõitma lossi merepoolsest küljest mööda Kalda puiestee kergliiklusteed. Liin nr 4 buss suundub keskväljaku ajutisest peatusest Grand Rose´i hotelli ees Torni tänavale, sealt Vallimaa tänava, Slupi ringi, Pika tänava ja Tolli tänava kaudu Pargi tänavale. Sarnaselt Sõrve suunduvate maakonnaliinidega peatub liini nr 4 buss Pargi 4 maja ees asuvas ajutises Pargi peatuses. Saaremaa vallavalitsuse transpordinõunik Karl Tiitson ütles, et ehitajaga on kokkulepe avada Pargi ja Lossi tänava ristmik ühistranspordile niipea kui võimalik.

Nimetatud ristmiku sulgemise kasutab operatiivselt ära Kuressaare Veevärk, kes vahetab välja jupi kanalisatsioonitrassi Lossi tänava ning Pargi ja Tolli tänava ristmiku vahel. Veefirma juhatuse liige Aivar Sõrm ütles, et tööd algavad kohe, kui ristmik suletakse.

Läinud sügisel alanud mahukas Kuressaare vee- ja kanalisatsioonitorustike uuendusprojekt on Sõrme sõnul tervikuna graafikust ees. Seda tänu soodsale talvele, mis võimaldas kaevetöid teha praktiliselt katkematult. Praegu on olukord selline, et kohtades, kus kaevamine kõige rohkem igapäevast liiklust häirib, on torud paigaldatud.

Tunduvalt komplitseeritumaks kujuneb Sõrme sõnul olukord Pikal tänaval, kus Kopli ja Sepa tänava vaheline lõik läheb ühes sajuvete kanalisatsiooni rajamisega täielikule rekonstrueerimisele. See tähendab, et transiittänavana ei saa Pikka tänavat ligemale kolme kuu jooksul kasutada ning ehitaja tagab üksnes selles piirkonnas elavate  inimeste ja asutuste liiklusvahenditele ligipääsu. Töödega, mille hange kohe algab, plaanitakse alustada juuni alguses, et mitte häirida samas asuva Vanalinna kooli õppetööd.

Tagasi üles