Tuled särasid jüriöös

TULEHOIDJAD: Eliise Raud, Liis Pärna, Marie Raud ja Tiia Raud esindasid Laadjala ja Kiratsi küla.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Tähistamaks maarahva tähtsamat püha jüripäeva, süüdati esmaspäeva õhtul Kaarma maalinnalt Kuressaarde ulatunud märgutulede kett.

Pärnust toodud tõrvikute hoidjaid oli märgutulede teekonnal seismas ametlikel andmetel küll 61 – üks iga 300 meetri tagant, kohati ka tihedamini –, tegelikult aga palju rohkem. Tuldi ju tuledeketti seisma ka perede kaupa, sõprade ja kogukonnakaaslastega.

Tulehoidjate hulka kuulusid nii ansambli Kanarbik tantsijad kui ka Kuressaare noortekeskuse noored ning nende külalised Narva-Jõesuust.

Esimese tõrviku süütas Kaarma maalinnal Kaarma külade seltsi juhatuse liige Tõnu Munk. Seejärel süttisid üksteise järel keti ülejäänud tõrvikud.

“See oli lausa hämmastav, kui kiiresti märgutuled Kaarma maalinnalt Kuressaarde Tuule tänava kogukonnaparki jõudsid – kõigest 12 minutiga,” ütles Reet Viira, üle-eestilise ürituse Jüriöö Märgutuled siinne peakorraldaja MTÜ-st Saaremaa Kodukant.

Jüriöö märgutulede tõrvikutest läideti Ülo ja Anne Roosi kogukonnapargis Tuule tänaval 120 küünalt – 120-liikmelise Asutava Kogu mälestuseks, mis 100 aastat tagasi jüripäeval kokku kutsuti. Üles astusid ansambli Kanarbik tantsijad.

“See vaatepilt tuledeketist oli imeilus ning õhtu ise äraütlemata meeleolukas ja südamlik,” leidis Reet Viira. 

“Suur aitäh kõigile, tänu kellele see kaunis õhtu teoks sai! Jüriöö märgutuled sütivad Saaremaal ka tuleval aastal.”

Tagasi üles