Kihelkonna kiriku tornikiiver ootab hädaparandust

Kihelkonna kiriku torn 2018. aastal.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Kihelkonna kiriku avariiohtlikuks tunnistatud tornikiivri veerand miljoni euroni küündivad remonditööd lükkuvad tulevasse aastasse.

“Tornikiivri plekialune puitkarkass on pehkinud, seda on mitu aastat uuritud ja projektki tehtud. On vaja kiiret sekkumist, et see alla ei pudeneks,” ütles Kihelkonna koguduse õpetaja Rene Reinsoo. Ta kinnitas samas, et nii dramaatiline olukord siiski veel ei ole, et kiiver suurema tuulega suisa alla võiks prantsatada.

Rene Reinsoo

FOTO: www.eelk.ee

Kogudus taotles avariiremondiks toetust muinsuskaitseameti tänavusest kultuurimälestise korrastamise meetmest, kuid jäi toetatavate projektide hulgast välja. Ühtekokku küsiti selleks aastaks Saaremaa kirikutele 632 684 eurot, raha said seekord Valjala ja Ruhnu kirik.

Reinsoo sõnul on vallavalitsusega juttu olnud, et kuna tänavu riigipoolset rahastust nagunii ei ole, siis tuleks leida võimalus valla toetusraha eraldada järgmisel aastal. Ta märkis, et eelmisel aastal võetud kahe hinnapakkumise järgi ulatub tornitööde maksumus veerand miljoni euroni. Reinsoo selgitas, et hinda ei tee kalliks mitte materjal, vaid objekti asumine 60 meetri kõrgusel.

Läinud nädalal jaotas vallavalitsus pühakodade korrastamise toetuseks 160 000 eurot, millest üle poole ehk 100 000 sai Kuressaare Laurentiuse kirik tornikiivri remondi kallinemise katteks. Sama suure summa, 105 000 eurot, eraldas vald samast meetmest Laurentiuse torni remondiks juba möödunud aastal

Tagasi üles