Saarlastel Eesti-Hiina ärisuhte edendamisel oluline roll

Saarte Hääl
Copy
Foto: Erakogu

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi siseturu asekantsler Kristi Talving tutvustas eile Hiinas Digital Belt and Road Forum´il Eesti e-teenuseid ja kinnitas Eesti valmisolekut tihendada kaubavahetust ja ärisuhteid Hiinaga.

Ürituse eesmärk oli edendada Hiina rahvusvahelist digikoostööd. Asekantsler kohtus ka Jingmeni linnapea ja linnavalitsuse liikmetega ning külastas Dongbao tööstusparki.

Samuti väisati eelmise aasta sügisel Jingmeni linnas avatud Saare Ereki puit- ja elementmajade tehast, mis annab praegu tööd 150 inimesele ja peab laienemisplaane.

Foto: Erakogu

Saare Ereki puit- ja elementmajade tehase juhi Xiao Fei sõnul on nad väga õnnelikud, et neile nii kaugelt kui Eestist külla tuldi. "Väga positiivne on, kui kahe riigi ametnikud omavahel niimoodi suhtlevad. See annab meile kindlust oma tööd jätkata ja siin Hiinas oma tegevust laiendada," rõõmustas Xiao Fei.

Foto: Erakogu

“Hiina on suur ja Eesti ettevõtjatele suhteliselt avastamata turg, kuid ka Eestil on hoolimata meie väiksusest pakkuda Hiinale unikaalseid koostöövõimalusi,” nentis Kristi Talving Pekingis toimunud Digital Belt and Road Forumil peetud kõnes.

Eesti teeb mitmekülgset koostööd Hiina valitsusasutuste ja erasektoriga kahe riigi majandussuhete edendamiseks. Traditsiooniliste valdkondade, nagu tööstus ja turism, kõrval saab üha enam rääkida e-lahenduste alasest koostööst ja e-kaubandusest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles