Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Juhilubade tegemise ikka on jõudnud nn laulva revolutsiooni lapsed, mistõttu ulatuvad järjekorrad autokoolides juba aastasse 2009.
Nii Taavo Tenno autokoolist kui Kuressaare ametikoolist öeldi Oma Saarele, et hetkel on sõiduõppijate registreerimine peatatud. Uuesti alustatakse jaanuarist.
Ametikooli autokoolis on rühmad grupeeritud tuleva aasta veebruarini, Taavo Tenno juures 2009. aasta jaanuarini. Samas võivat aeg-ajalt juhtuda, et uue grupi alustades mõni registreeruja kohale ei ilmu ning kursusele pääseb järgmine soovija.
Pikad järjekorrad tulenevat kaheksateist aastat tagasi olnud beebibuumist ning suurenenud huvist piiratud õigusega juhilubade vastu (neid võib omandada 16aastaselt).