Noored kogunevad mahajäetud lagunenud hoonetesse

FOTO: Saarte Hääl

Läinud nädala sai politsei Saaremaal 37 väljakutset. Üht meest tuli kainenema toimetada koguni kahel korral. Algatati 23 väärteomenetlust ja üks kriminaalmenetlus.

Kuressaare patrullitalituse juht Matis Sikk tõdes, et üha ilusamaks muutuvad ilmad meelitavad noorukeid väljas aega veetma. Seoses sellega on politsei viimasel ajal avastanud, et noorte kooskäimise kohtadeks on muutunud mahajäetud ja lagunevad hooned.

"Peale selle, et sellistesse hoonetesse sisenemine omaniku tahte vastaselt on keelatud, on selline teguviis ka äärmiselt ohtlik, sest kandekonstruktsioonid ei pruugi enam täita oma funktsiooni," kõneles Sikk. "Seetõttu tuleks lapsevanematel ikka ja jälle meelde tuletada, mis on ohutu ja lubatud ning mis mitte," rõhutas patrullitalituse juht.

Mis puutub ülejäänud väljakutsetesse, siis neljapäeval sai politsei väljakutse Kuressaares Raekoja tänaval asuvasse Rae toidupoodi, kus 63-aastane mees üritas alkoholi varastada. Mees tabati teolt ja kaup saadi rikkumatult kätte ning tagastati kauplusele. Juhtumi osas alustati väärteomenetlust.

Laupäeva öösel vastu pühapäeva paluti politsei aga appi narkojoobe kahtlusega kodaniku juurde Kuressaare linnas. 20-aastane noormees vajas lõpuks ka meedikute abi. Politsei alustas ka selle juhtumi osas väärteomenetlust.

Pühapäeva päeval sai politsei aga teate Kuressaare linnast, kus oli vandaalitsetud sõiduauto kallal. Matis Siku sõnul oli kahjustatud sõiduki mõlemaid küljepeegleid ja registrinumbrit ning tehtud sõidukile täkkeid. Sellegi juhtumi osas on alustatud väärteomenetlust.

Tagasi üles