Joomane kopamees hakkas keset ööd tööd raiuma

Foto on illustratiivne.

FOTO: pxhere.com

Politseinikud pidasid ööl vastu pühapäeva Kuressaare kesklinnas kinni purjus töömehe, kes istus kopplaaduris ja oli alustanud ehitustöödega.

Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar rääkis eile Kadi raadio uudistele, et jalgsi patrullinud politseinikud sattusid pühapäeva varahommikul kell 4.54 peale veidrale olukorrale. Mees oli roninud oma töövahendi, kopplaaduri kabiini ja otsustanud jätkata Kuressaare kesklinna pooleliolevaid ehitustöid, kuid paraku oli ta purjus.

Sestap pidasid patrullpolitseinikud 27-aastase mehe kinni ja viisid politseijaoskonda. Kuriteo toimepanemises kahtlustatuna peeti ta 48 tunniks kinni.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Liivi Reinhold ütles Saarte Häälele, et liiklusvahendi purjuspäi kasutamine tõi mehele juba eile kriminaalsüüdistuse ja ta anti kiirmenetluses kohtu alla.

Viimati karistas Viru maakohus Reinist purjuspäi juhtimise eest 4. jaanuaril pooleaastase vangistusega. Vangi ei pidanud mees minema tingimusel, et ei pane aasta jooksul toime uut kuritegu. Paraku jäi ta uue kuriteoga vahele juba neli kuud hiljem.

Pärnu maakohtu pressiesindaja Jaanika Lusti ütles, et eilsel istungil noormees kahetses seda. 

Kuressaare kohtumajas mõisteti Reinisele eile liitkaristuseks 1 aasta, 2 kuud ja 28 päeva vangistust, mis asendati 446 tunni üldkasuliku tööga. Töötunnid peab noormees ära tegema 24 kuu jooksul. Töö tegemise ajal peab ta ka alluma kriminaalhooldaja järelevalvele. 

Kohus mõistis menetluskuluna välja 435 eurot. Kohtuotsus ei ole jõustunud.

Tagasi üles
Back