Valla kultuurimajadest saavad rahvamajad

Aste kultuurimaja.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

Saaremaa vallavalitsus on koostanud vallavolikogule eelnõu, millega nimetatakse seitse senist klubi või kultuurimaja ümber rahvamajadeks.

Vallavalitsuse kultuuri- ja spordiosakond tegeleb valla rahvamajade töö ühtlustamisega selle aasta algusest. Rahvamajade juhatajatest on moodustatud nõukoda, kellega kooskõlastatakse kõik rahvamajasid puudutavad muudatused. Valla hallatavate rahvamajade nimede ühtlustamine on nõukoja ettepanek.

Kui volikogu eelnõu kinnitab, hakkavad edaspidi lisaks senistele Kihelkonna, Kärla, Laimjala, Mustjala, Salme, Taritu, Tornimäe ja Valjala rahvamajale sama nime kandma ka senised Aste, Eikla ja Nasva klubi, Karja lugemis-teabetuba ning Lümanda, Pärsama ja Sandla kultuurimaja.

Orissaare kultuurimaja nime ei muudeta. Vallavalitsuse kultuuri- ja spordiosakonna juhataja Aarne Põlluäär selgitas, et nii nagu Kuressaares kui Saaremaa suuremas keskuses tegutseb kultuurikeskus, jääb Orissaarde kui Ida-Saaremaa tõmbekeskusse alles kultuurimaja. Mingeid uuendusi või lisafunktsioone Orissaare kultuurimajaga vallal esialgu siiski plaanis ei ole.

Saaremaa vallas on kokku 16 piirkondlikku kultuuritöökeskust.

Tagasi üles