Aasta ema tunneb rõõmu nii oma kui ka trennilastest
Lisatud galerii!

Saare maakonna aasta emal Virge Treielil jagub aega ja hoolivust nii oma lastele kui ka tema trennipoistele ja -tüdrukutele.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna, ajalehe Saarte Hääl ja raadio Kadi koostöös korraldatud konkursil tänavu aasta ema tiitli pälvinud kolme lapse ema Virge sõnul olid tema kaks tütart ja poeg juba lastena mõistlikud ja toredad inimesed. “Millegipärast on mulle ka trenni jõudnud alati toredad lapsed,” lausus Treiel, kes võttis oma tiitli vastu eile Kuressaare kultuurikeskuses.

Virge Treieli esitasid aasta ema kandidaadiks tema endised õpilased.

“Kiri põhjendusega, miks just tema tiitlit väärib, oli asjalik, väga ilus ja südamlik,” ütles naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Mare Kirr.

Treieli õpilased kirjutasid tema kohta nii: “ Tunneme, et Virge näol on meil alatiseks olemas inimene, kelle poole pöörduda mis tahes murega, olgu see seotud eraelu, kooli, trenni või mis tahes muude küsimustega. Ta kuulab alati ära ja müstilisel kombel eranditult alati on tal mõni nõuanne tagataskust võtta.”

Õpilased kirjeldasid Virget kui rahuliku loomuga inimest, kes “jääb alati kahe jalaga maa peale”.

Kandidaate oli seekordsele, 13. konkursile esitatud 18. “Seda on tavalisest pisut rohkem, mille üle on mul väga hea meel,” nentis Mare Kirr. “See näitab, et tublisid emasid on hakatud kas rohkem märkama või neist teada andma.”

Kellest saab aasta ema, selgitas konkursi komisjon salajasel hääletusel. Komisjoni kuulusid Saaremaa naiskodukaitse viieliikmeline juhatus ja instruktor, Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik Gunnar Havi, Kadi raadio tegevdirektor ja Saarte Hääle peatoimetaja Gunnar Siiner, vallavanem Madis Kallas ning mullu aasta ema tiitli pälvinud Jaanika Tiitson kui aasta emade klubi esindaja.

Traditsiooniliselt leidis koos aasta ema väljakuulutamisega aset emadepäeva kontsert, kõlas poiste- ja meestelaul. Aasta ema oli tervitama tulnud ka Eesti meestelaulu seltsi president Hirvo Surva.

Saare maakonna aasta ema konkursi idee algataja oli naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine, Saarte Hääle ajakirjanik Rita Loel (1966–2012).

Tagasi üles