L, 10.12.2022

Smuuli 3 eest tahetakse maha võtta 19 puud

Ain Lember
, Toimetaja
Smuuli 3 eest tahetakse maha võtta 19 puud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Smuuli 7 kortermaja esine enne puude mahavõtmist. Fotol Viktor Sarapuu.
Smuuli 7 kortermaja esine enne puude mahavõtmist. Fotol Viktor Sarapuu. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Kuressaares Smuuli tn 7 eest hiljuti mahavõetud saarvahtrate raie saab järje, sest suure tõenäosusega võetakse eelseisval talvel maha ka kõik Smuuli tn 3 tänavajoonel kasvavad puud.

Smuuli 3 korterelamut haldava Kuressaare Elamute Hoolduse soovil läbiviidud ekspertiis näitas, et ehkki elamu ees tänavajoonel kasvavast 19 saarvahtrast vajaks lähiajal vältimatult raiumist vaid üks,  pole puude seisukord siiski kiita. 

Näiteks on osal puutüvedel lõikehaavadest arenenud tüvemädanik, mitme puu oksaharud on suure raske massiga käigutee kohal ja tüveharud kaldu käigutee või hoone suunas jne.

Et saavutada ühtne tänavpilt ja puude ühtne kasv, tuleks Smuuli tn 3 maja esiselt sarnaselt naabermajaga välja vahetada ühekorraga kõik puud kogu hoone tänavajoone pikkuses. Sealjuures on Saaremaa vald nõus oma kanda võtma nii 19 puu raie, kändude eemaldamise kui ka uute puude tarne ja istutamise.

Mahavõetud puude asemele istutatakse 12 pärna, mille istikute maksumus jääb Smuuli 3 korteriühistu kanda. Puud võetakse maha eeldatavalt eelseisval talvel, muud tööd tehakse 2020. aasta jooksul.

Märksõnad
Tagasi üles