Kohus mõistis paadunud roolijoomari ligi 2,5 aastaks vangi

Autoroolis joomine. Foto on illustratiivne.

FOTO: pixabay.com

Kohtunik leidis, et mees pole senistest karistustest midagi õppinud ja saatis ta järjekordse purjuspäi sõidu eest kokku kaheks aastaks ja viieks kuuks trellide taha.

Tiit (52) sõitis süüdistuse järgi viimati purjuspäi autoga 24. veebruari õhtupoolikul Karja ja Pärsama vahel asuvas Kopli külas. Ta ei saanud oma Seat Toledoga hakkama ja sõitis kraavi.

Vaid üheksa päeva varem oli mees andnud kohtus vastust eelmise samalaadse kuriteo eest. Nimelt sõitis ta 7. detsembril Kudjapel Auriga keskusel lähistel kraavi ja kohus määras talle kuu aega šokivangistust. Ülejäänud aasta ja kuus kuud jäi tingimisi. Samuti võeti talt aastaks ja kolmeks kuuks juhiluba.

Šokivangistuse kandis mees ära alates 15. märtsist, kui ilmus vanglasse. Kuid veel enne seda jõudis Tiit Kopli külas kraavi sõita. Seega pani mees uue kuriteo toime katseajal ja nüüd mõõtis kohus roolijoodikule täie rauaga. Prokurör nõudis aastast vangistust, millega kohtunik nõustus. Kuid ka varasem tingimisi vanglakaristus tuleb tal nüüd ära kanda. Kokku 2,5 aastat vanglas.

“Kohus arvestas karistuse mõistmisel seda, et uue joobes juhtimise ja varasema kohtuotsuse vahe oli vaid üheksa päeva. Samuti seda, et meest on aastaid tagasi samasuguse kuriteo eest karistatud,” leidis kohtunik Kristel Pedassaar. “Nagu näha, ei teinud süüdistatav oma tegudest järeldusi.”

Kohtunik rääkis, et Tiidu sõiduauto Seat otsustas kohus konfiskeerida. “Selline konfiskeerimine on seaduseandja poolt lubatud alates 2017. aastast ja eesmärgiks on süüteo toimepanijalt vahendi äravõtmisega takistada uute samalaadsete tegude toimepanemist,” märkis kohtunik.

Kohus mõistis Tiidult välja ka 1017 eurot menetluskulude katteks.

Tagasi üles