Haigla avab värske ilme saanud perepalatid

Monika Metsmaa
, Toimetaja
Copy
RÕÕMUSTAVAD: Mari-Liis Aus ja Jaana Kula leiavad, et uue ilme saanud peretoad on endistest palju kenamad.
RÕÕMUSTAVAD: Mari-Liis Aus ja Jaana Kula leiavad, et uue ilme saanud peretoad on endistest palju kenamad. Foto: Raul Vinni / Saarte Hääl

Kuressaare haigla avab täna pärast remonti taas sünnitusosakonna perepalatid, mis lisaks uuele viimistlusele ja mööblile said uued vannitoad.

Kel olnud juhust varem, enne remonti, haigla perepalatites viibida, saab uuesti tulles rõõmsa üllatuse osaliseks – need kolm ruumi on pigem hotellitoa kui haiglapalati moodi. 

Õrnsiniste, -roheliste ja -roosade seintega sobiv uhiuus mööbel, lai voodi maitsekates värvides voodipesuga, helepunase kattega mugav tugitool voodi kõrval, lae all seinal televiisor. Ühe seina ääres tasapind kraanikausi ja mähkimislauaga.

Kõigi perepalatite voodites on Pärnumaal Audru vallas tegutseva firma Sleepangel toodetud tolmu- ja allergiavabad tekid ja padjad. 

Erinevalt varasemast asub igas toos voodi peatsis häirenupp, millega vajadusel abi kutsuda.

“Minu meelest on need toad väga ilusad ja loodan, et ka peredele sobilikud,” ütles SA Kuressaare Haigla vastutav ämmaemand Mari-Liis Aus. Kiidusõnu jagus ka ämmaemand Aili Jalakal ja õde Jaana Kulal, kes eile tööpostil viibisid.

“Mul on väga hea meel, et meie Saaremaa pered saavad oma elu ühel kõige olulisemal ajal  olla esteetiliselt kenades ja puhastest ruumides,” lausus SA Kuressaare Haigla juhatuse liige Märt Kõlli.

Ehitustööd tegi OÜ Pihla Grupp ja haigla oma remondimehed. Mööbli valmistas täispuitmööblit tootev ettevõte LLF Saaremaa OÜ.

Peretubade remont ja sisustamine võttis aega kaks kuud. Nii kaua tuli peretuba soovinuil leppida tavalise palatiga.

“Soovin tänada kõiki peresid mõistliku suhtumise eest kogu remondiperioodil, kes sel ajal meile sünnitama sattusid,” lausus Aus. “Samuti olen oma kolleegidele tänulik sooja ja vastutuleliku suhtumise eest.”

Kuigi sünnitusi Kuressaare haiglas ei pruugi igasse päeva jaguda, on peretoad enamasti hõivatud. Veedavad ju vanemad – enamasti jääb peretuppa ööbima ka isa – uue ilmakodanikuga haiglas tavaliselt kaks-kolm ööpäeva.

“Kahjuks tuleb ette sedagi, kui peame peretoa soovijaile ütlema, et vaba tuba ei ole,” tõdes ämmaemand Aus.

“Neile, kes on oma asjadega kodust kohale tulnud arvestusega, et saavad peretoas elada, on see pettumus küll,” lisas Aili Jalakas.

Eile oli haiglas üks sünnitaja. “Pärast peretubade avamist on tal võimalik oma lapsega ühte neist sisse kolida,” märkis Aus.

Need, kel sünnitus ees, saavad vastvalminud tube uudistama tulla täna kell 12–14, pärast tubade pidulikku avamist. Sünnitusosakonna ja perepalatitega saab tutvuda ka iga kuu teisel kolmapäeval, mil haiglas toimub sünnitusteemaline loeng. Majutushind uutes peretubadest on varasemast pisut kõrgem – 16 euro asemel 20 eurot.

Märt Kõlli andmeil läksid peretubade remondi- ja ehitustööd ning sisustamine maksma ligi 30 000 eurot.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles