Vissivõistluse panid kinni Kõljala ja Mereranna lehmad
Lisatud galerii!

25. korda läbiviidud Saarte kaunimate visside konkursil saavutasid esikoha Kõljala ja Mereranna ühistu.

Vissivõistluse ajaloos kõige enam pärjatud Kõljala POÜ sai esikoha nii Holsteini kui ka Eesti punase tõu arvestuses, kus võitjateks pärjati vastavalt noorte klassi parim, punasekirju Holstein Meida ja reservvissiks täiskasvanute klassis võistelnud Katariine.

Viimased kolm aastat holsteinide arvestuses esikohti noppinud Rauni POÜ sai mulluse võitja Kiirega seekord reservvissi tiitli. Kas oli siin põhjuseks asjaolu, et ettevõtte senine loomakasvatusjuht Ats Raud lahkus Uus-Meremaale maailma avastama, mine võta kinni. Punase tõu reservvissiks kuulutati Mereranna lehm Elvis.

Eesti karja arvestuses tuli võitjaks Mereranna ühistu Tipsu-Kari, kes oli parima ka eelmisel aastal. Teiseks jäi sama piimakarja kasvandik Kipsi-Kari ja kolmas oli Liia Sooääre Ünna, kes valiti parimaks üle-eelmisel aastal. Näituse parimaks esitlejaks valiti naiste arvestuses Annika Rattur ja meeste arvestuses Mario Eeriksoo. Mõlemad töötavad Karja lüpsifarmis.

ETKÜ tõuraamatu- ja aretusosakonna juhataja Tõnu Põlluäär ütles, et Upal peetud vissinäituse auhinnatud lehmad pakuvad nauditavat vaatepilti. “Nad on suurepärased,” kiitis asjatundja. “Ma ei ole sellist plejaadi ilusaid lehmi näinud ammu aega, iga aastaga läheb paremaks.”

Saarte Vissi esimesel toimumisaastal Tagavere ühistu lehma esitlenud tollane zootehnik Tõnu Põlluäär ütles, et vissinäitus läheb edasi, kuigi selle organiseerimine pole lihtne ei korraldajatele ega võistluseks valmistumine piimatootjatele.

Loomade esinemiseks ettevalmistamine nõuab talitajatelt lisakohustusi ja paljud farmid ei saa seda endale lubada. Põhiline, et näitusest osavõtjate arv ei väheneks piirini, kus võistlus ei paku enam läbilõiget maakonna tõuaretuse seisust.

Tähtis pole Põlluääre sõnul mitte ainult piimatoodang, vaid ka see, kuidas tütardele päranduvad keha- ja udarakuju ning tugevad jalad.

Tänavusest vissivõistlusest võttis osa 11 piimatootjat, esmakordselt lõi üritusel kaasa Karja OÜ.

Tagasi üles