K, 27.09.2023

Lugemis- ja teraapiakoer Mia läks pensionile

Kristina Õun
, Reporter
Facebook
Comments
PIDULIK SÜNDMUS oli ühest küljest küll rõõmus, et saab jälle Miat paitada ja patsutada, kuid teisalt võis märgata ka kurblikke pilke teadmisest, et see koosviibimine Miaga jääb nüüd viimaseks.
PIDULIK SÜNDMUS oli ühest küljest küll rõõmus, et saab jälle Miat paitada ja patsutada, kuid teisalt võis märgata ka kurblikke pilke teadmisest, et see koosviibimine Miaga jääb nüüd viimaseks. Foto: Kristina Kretova/Saarte Hääl

Läinud laupäeval kogunes Saare maakonna keskraamatukokku Kuressaares trobikond lapsi ja nende vanemaid, et armsaks saanud lugemis- ja teraapiakoer Mia väljateenitud pensionipõlve nautima saata.

"Lõpuks saab Mia täiesti vabalt ringi toimetada ilma teda pidevalt saatvate hõigeteta, et ta oma kasukat ära ei määriks," naeris koerajuht ja Alaska malamuudi Mia omanik Ly Saar. Tema sõnul on koer oma tööpostil olnud ääretult kuulekas ja tubli, kuid kasuka korrastamise protseduurid Miale eriti ei meeldi.

10-aastane Mia on 4,5 aastat ja viis hooaega aidanud lastel üle saada hirmust suurte koerte ees ning lamanud kuulekalt raamatukogu 2. korrusel laste kõrval lastes endale raamatut ette lugeda. Miale käisid lugemas lapsed, kellel oli mis iganes põhjusel probleeme lugemise ja esinemishirmuga.

Laupäeval kogunesid Mia ja Ly Saare juures lugemisoskust parandamas käinud lapsed taas tuttavasse ruumi raamatukogu 2. korrusel, et neid toetanud kutsa ja tema omanikuga hüvasti jätta. Koerajuht Ly Saar andis lastele üle tunnistused ja raamatud, vahel väike Mia pildiga järjehoidja.

Ly Saar kuhjati üle lillede ja tänusõnadega, Mia sai aga taas hulgaliselt hellust ja paisid ning samuti kuhjaga kingitusi.

Keskraamatukogu lasteosakonna juhataja Liilia Kõiv andis Miale üle mugava eritellimusel valmistatud lamamispesa, kus Mia rahulikult käppasid sirutades pensionipõlve saab veeta. Kõiv märkis, et temale on Mia ja Ly ettevõtmine ääretult suurt rõõmu valmistanud.

"Ma olen superõnnelik, et meil on sellisel tasemel tiim – ülivõrdes koer ja tema parim perenaine Ly, tänu kellele on Mia selline unistuste teraapiakoer," rääkis ta.

"Nii kahju on, et nad siin tegevuse lõpetavad, aga tahaksime muidugi väga, et leiduks uus tore koerake, kelle juures lapsed saaksid käia, sest need lugemised olid väga populaarsed. Usun, et ühel päeval on meil siin taas vahva lugemist ootav sõbrake."

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles