Saarlaste toetusfond jagas välja üle 50 000 euro

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Maanus Masing/Saarte Hääl

Saaremaalt pärit suurettevõtja Kristjan Rahu loodud saarlaste toetamise fondist küsiti esimeses voorus üle 700 000 euro. Välja jagati aga pisut üle 51 000.

Ühtekokku sai esimesest voorust positiivse otsuse 28 projekti. Kes soovis läbi viia mõnd kultuuriüritust, kes laagrit, pereüritust või korraldada koguni konverentsi. Suurim toetus – 5000 eurot – antakse Metsküla seltsile saali ehituseks, mis kokku maksab 39 000 eurot.

Suuremad summad eraldati ka Võhma kogukonnale supluskoha rajamiseks – 4200 eurot – ja MTÜ-le SKöu Pärsama lastele mängurõõmu tekitamiseks – 4000 eurot. 

Roobaka küla selts sai näiteks 3299 eurot samuti omakandi lastele suurema rõõmu valmistamiseks. Nende projekt kannab nime “Kingitus kullast kallimatele” ning seisneb seltsi juhatuse liikme Aire Kursi sõnul küla mänguväljaku suuremaks ja põnevaks muutmises.

“Meil on siin hästi palju lapsi, kogu aeg sünnib neid juurde,” naeris Kurs, selgitades, et nõnda vajabki nende kandi mänguväljak hädasti uuendamist. Aire sõnul on lapsed praegu suisa õnnetud, sest ei mahu korraga mänguväljakule äragi. 

Sisuliselt saidki nad nüüd Vöimaluse fondist raha koguni kahe kompleksse mänguväljaku tarvis. Kurs arvas, et ehitus ja kokkupanek jääb ilmselt sügisepoolsesse aega, sest suvel on kõigil kiire. “Ei hakka lõhki pingutama ja kiirustama,” leidis ta. 

Sedakorda esitati Vöimaluse fondi 66 taotlust. “Nii suure hulga taotluste puhul on valik raske,” tõdes fondi üks asutajaid Erich Teigamägi. Ta tunnistas, et palju häid algatusi jäi toetamata, kuid nii mõnegi puhul on neil anda selge soovitus tulla sügisel tagasi.

 “Kuna meil on aastas kaks toetusvooru, siis üritasime esmajoones vastu tulla neile, kel juba praegu suur vajadus,” selgitas ta. “Igal juhul tahame tänada kõiki taotlejaid, sest toetusavaldused olid põhjendatud ja ootuspäraselt vormistatud, mis tegi meie taustatöö lihtsamaks. Hoiame kõigile nende ideede realiseerimisel pöialt.”

Foto: SH
Tagasi üles