Jaanid saartel: purjutajad, peretülid ja ülekäte läinud lõke

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Politsei.
Politsei. Foto: Saarte Hääle arhiiv

Reedest teisipäeva hommikuni tuli politseinikel Saare maakonnas juhtimiselt kõrvaldada kokku üheksa alkoholi tarvitanud autojuhti. Neist kolme suhtes alustati kriminaalmenetlust ja kuue suhtes väärteomenetlust.

Kuressaare jaoskonna juht Rainer Antsaar rääkis, et juhtimiselt kõrvaldati ka üks autojuht, kellel puudus juhtimisõigus, ning kiiruse ületamise eest määrati rahatrahv 21 autojuhile.

Laupäeval veidi pärast kella 15 juhtus Sutu külas liiklusõnnetus, milles osales kaks ATV-d. Kitsal kruusateel sõitsid ATV-d teineteisele vastu ja põrkasid halva nähtavusega kurvis kokku. Liiklusõnnetuse tagajärjel sai tervisekahjustusi ühe ATV-d roolis olnud 13-aastane poiss. "Teist ATV-d juhtinud 48-aastane mees vigastada ei saanud, kuid tema juhtis ATV-d alkoholi lubatud piirmäära ületavas seisundis," täpsustas Antsaar. Turvavarustust kasutasid mõlemad juhid.

Peretülid ei jäänud kahjuks olemata ning võimaliku ohu vältimiseks kutsuti politseid appi kaheksal korral."

Politseil tuli pühade ajal palju tegeleda purjus inimestega, kes häirisid teisi avalikus kohas räuskamise või magamisega. Selliseid väljakutseid oli 15. Kainenema toimetati kaks naist ja kuus meest. "Ka peretülid ei jäänud kahjuks olemata ning võimaliku ohu vältimiseks kutsuti politseid appi kaheksal korral," märkis jaoskonna juht. Füüsilise vägivallani riiud õnneks ei jõudnud.

Kahjuks jõudis vägivallani juhtum 24. juuni öösel, kui 24-aastane mees läks Olerexi tanklas kallale 17-aastasele noormehele. Asja uuritakse kriminaalmenetluses.  

Kriminaalasi algatati ka Salme jaanitulel toimunud varguse uurimiseks. Nimelt varastati ööl vastu 24. juunit jaanitule platsil ühest kotist mobiiltelefon, sularaha ja muid isiklikke asju. Vargusega tekitati kahju 450 eurot.

Ka päästjatel olid pühad tegusad. Laupäeval teatati häirekeskusele, et Orissaare alevikus Sadama tänaval on lõkkest põlema läinud kulu. Suure tuule tõttu levis lõkkest alguse saanud põleng umbes 20 m² ning eelmise õhtu lõkketegemisest hõõgusid lõkkeasemel ka kännud.

Kohe tunnike pärast seda, kell 17.18 said päästjad teate, et Kaarma-Kirikuküla teele on kukkunud suur puu, mis ohustas liiklejaid. Päästjad likvideerisid takistuse.

Esmaspäeval kell 11.19 teatati häirekeskusele elumaja tulekahjust Muhu vallas Ridasi külas. Teataja sõnul oli põlema süttinud rookatusega kahekorruselise elumaja katus. Kohalikud inimesed asusid kohe kustutustöödele.

Päästjate saabudes tuli 6x 10 meetri suuruse elumaja ühest katuseotsast suitsu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 12.21. Inimesed tuleõnnetuses kannatada ei saanud.

Tagasi üles