Haigla valmistub EMO ja kiirabi remondiks

Kuressaare haigla EMO juht Mihkel Laidna.

FOTO: Maanus Masing/Saarte Hääl

SA Kuressaare Haigla loodab alustada erakorralise meditsiini osakonna ja kiirabiruumide rekonstrueerimistöid aasta lõpus.

Juunis valmis arhitektuuribüroo Visuaal OÜ eelprojekt, mille autor on arhitekt Mari-Iris Saarepera.

“Kui jõuame hankega augustis lõpule, järgneb vähemalt kolm kuud projekteerimist ja aasta lõpus saab ehk töödega pihta hakata,” ütles SA Kuressaare Haigla juhatuse liige Märt Kõlli.

Tema sõnul kestavad uuendustööd vähemalt pool aastat. “Ideaalvariant oleks see, kui EMO ja kiirabi saaksid remonditud ruumides tööd alustada järgmisel suvel,” lausus Kõlli.

Rekonstrueerimistööde ajaks kolitakse EMO ja kiirabi ajutiselt vanadesse taastusraviruumidesse haigla C-korpuses. “Kogu liiklus hakkab sel ajal toimuma Aia tänava poolt,” märkis Kõlli.

Haigla olemasolevad EMO ja kiirabi ruumid vajavad ümberplaneerimist ja rekonstrueerimist, 0-korrusele on aga kavandatud personali puhkeruumid. 

Projekteerimisega muutuvad liikumisteed ja ruumide omavahelised ühendused. Eelprojekti järgi on haigla peasissepääsust Aia tänava poolt ette nähtud sissepääs EMO-sse neile, kes tulevad ise oma transpordiga. Otse fuajeesse tulles jõutakse ka EMO registratuurini. Kiirabiga tulijad saavad aga edaspidigi kasutada maja taga olevat sissepääsu, kuhu on tulevikus plaanis rajada ka lüüs kiirabiautodele.

Haigla B-korpuse Luha tänava poolne parem pool on lahendatud EMO-le vajalikku ruumiloogikat silmas pidades – suur saal, kus on kuus jälgimisboksi koos õepostiga ning neid teenindatavate abiruumidega. Projekteeritud on protseduuride ruum ja reanimatsiooniruum ning arsti vastuvõtt, triaaž (koht patsiendi seisundi kliiniliseks hindamiseks, võttes arvesse nii patsiendi kaebusi kui ka üldseisundit – toim) ning puhkeruumid personalile. Samuti on projekteeritud isolaator-palat, mida saab kasutada ka pääsuga otse õuest, kui on tarvis haiglasse võtta eriti nakkava haiguse kahtlusega inimesi. EMO on sujuvalt seotud ka kiirabi ruumidega, mis asuvad B-korpuse Luha tänava poolses vasakus tiivas. Olemasolevat garaaži laiendatakse aga nii, et uued kiirabiautod mahuksid parkima.

Oluline muudatus on ka ühe olemasoleva siseõue kinniehitamine 1. korruse mahus, et tekitada ruume registratuuri jaoks.

Tagasi üles