K, 29.03.2023

Märul Praaklis järgnes kuritegude lainele

Andres Sepp
Märul Praaklis järgnes kuritegude lainele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kinnivõetud Grigorjev pärast Kia Stingeri ärandamist.
Kinnivõetud Grigorjev pärast Kia Stingeri ärandamist. Foto: Kuvatõmmis

Püstolisuu ees end politseinike kätte andnud saarlane pani eelnevalt toime vähemalt neli kuritegu ja istub kolm järgmist aastat vanglas.

25-aastane Kuressaare elanik Jakob-Sander Grigorjev on politseinikele vana tuttav, keda on varem kinni nabitud ja kohtu alla saadetud neli korda. Jakob-Sanderi ampluaa on olnud sissemurdmised, vargused ja autoärandamised. Aastatel 2014–2015 oli ta kohtu all kolm korda. Esimesed karistused määras kohus tingimisi, kolmas kord mõõdeti täie rauaga. Kuid ligi kaks ja pool aastat vanglat teda ei õpetanud. 2018. aastal oli mees uuesti kohtu all ja pääses taas tingimisi.

Grigorjevi viimastest “saavutustest” kirjutasime juunikuu keskel. Kõigepealt andis selleks põhjuse 19. mail Saare Selveris turvakaamera salvestiselt tuvastatud alkoholivargus koos alaealisest kaasosalisega. Kokku virutasid nad joovastavaid jooke 1133 euro väärtuses.

Grigorjev teadis täpselt, kust mida võtta, sest töötas eelnevalt ise Selveris transana. Pärast varguse avastamist oli Grigorjev mõnda aega jooksus ja käis 11. juunil politseis selgitusi andmas. Ja järgmisel varahommikul saabus vargapoisi 15 sekundit kuulsust, kui Praakli elanik filmis toaaknast politseinikku, kes Grigorjevi tulirelva ähvardusel maha paiskas ja raudu pani.

Grigorjev oli öösel Praakli külla sõitnud valge sõiduautoga Kia Sportage, mille oli eelnevalt varastanud Kuressaarest Grand Rose spaahotelli parklast. Vähe sellest, auto saamiseks varastas ta kõigepealt hotellitoa võtme, haaras toast kaasa sülearvuti, telefoni ja autovõtme. Lisaks kõigele kasutas mees varastatud krediitkaarti, millega ostis erinevatest poodidest kaupa kokku 319 euro eest. 

Mis oli tema motiiv? Kahjuks ei ole ka prokurör Agnes Ollema-Barndõkil sellele küsimusele head vastust. Eelmisel reedel istus Grigorjev kohtumajas otsust kuulama – kolm aastat vanglat. Lisaks mõistis kohtunik Kristel Pedassaar kannatanutele välja tsiviilhagid kogusummas 1479,64 eurot. Samuti peab mees tasuma menetluskulud 990 eurot. 

Lõik vanast kohtuotsusest

“UUEAASTAPOISS”: 2015. aasta 1. jaanuari öösel tungis Grigorjev sisse ühte Kuressaare eramusse: varastas rahakottidest ja rahakassast sularaha, kaks mobiiltelefoni, konjaki Larsen, kaks paari nahast kindaid, kuurivõtmed, sõiduauto süütevõtme, jõi ära pudeli siidrit, sõi erinevaid toitusid ja roojas koridori.

Märksõnad
Tagasi üles