R, 3.02.2023

Meremajandusse 76 soovijat

Monika Metsmaa
, Toimetaja
Meremajandusse 76 soovijat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anni Hartikainen
Anni Hartikainen Foto: Maanus Masing/Saarte Hääl

Tallinna tehnikaülikooli meremajanduse keskuses soovib õppima asuda 76 tudengiks pürgijat. 

Tehnikaülikooli pressiesindaja Krõõt Nõgese sõnul esitati ülikooli õppeosakonna andmeil tähtajaks ehk eile südapäevaks Eesti mereakadeemia meremajanduskeskuses õpetatavale ettevõtluse ja elamusmajanduse erialale 47 kvalifitseeruvat avaldust, väikelaevaehituse erialale aga 29.

Nii meremajanduse keskuse juhataja Anni Hartikaineni kui ka õppearendusspetsialist Maris Pintsi hinnangul on kandidaatide arv ootuspärane.

“Väikelaevaehituse erialal on selline kandidaatide arv tavapärane,” märkis Hartikainen. Pintsi sõnul on meretehnika ja väikelaevaehituse õppe vastu aastast aastasse stabiilne huvi, nii tudengikandidaatide kui ka meretööstuse tööandjate poolt.

“Ettevõtluse ja elamusmajanduse õppekava lävend oli varasemate aastatega võrreldes kõrgem, seetõttu on ka vähem kandidaate,” lausus Pints. “Kuna õppima tuleku kinnitamise tähtaeg on alles ülejärgmisel nädalal, 15. juulil, siis ei oska me öelda täpset arvu, kui palju on meil õppima tulijaid sel aastal. Meil on lävendipõhine vastuvõtt, kus õppekoht moodustatakse igale lävendi ületajale – kes üle, see sees,” rääkis Pints. “Pingeridu, nagu mõnel teisel õppekaval, meil ei moodustata.”

Märksõnad
Tagasi üles