Karoliina Tammel
NAISTEKLASSI teise koha ekipaaž Aira Lepp-Ain Lepp.
NAISTEKLASSI teise koha ekipaaž Aira Lepp-Ain Lepp. Foto: Allan Mehik

Kihelkonna rahvaralli lõpetas 109st ekipaažist 75. Reedene tugev vihm sõitjaid ei soosinud ning mitu ekipaaži oli sunnitud katkestama.

Sportralli eeskujul oli tänavusel rahvarallil sees ralli 2 süsteem, tänu millele oli reedestel katkestajatel võimalus laupäeval siiski uuesti startida.

Saaremaa klubidest olid edukaimad Thule Motorspordi ekipaažid, kellest kolm võtsid absoluutarvestuses kolmikvõidu. Ralli kiireim ekipaaž oli Henri Pihel-Jüri-Bruno Asari. Absoluudi teisele kohale sõitsid Lauri Kotkas-Kaur Koort ning kolmandaks tulid Fred Siimpoeg-Martin Moondu. Ühtlasi hõivasid mehed poodiumi klassis 4WD.

2WD-S klassis olid parimad saarlased Tauri Nõgu-Priit Nõgu, kes saavutasid klassi teise koha. Kolmas koht kuulus Sassi Garaaži ekipaažile Daniel Ling-Madis Kümmel.

Selle hooaja eelnevatel rallidel ebaõnnega kimpus olnud Magnus Lepp-Maria Trave võitsid 2WD-V klassis kauaoodatud esikoha.

“Ülimalt hea meel on. Vaatamata märgadele ja mudastele teedele pingutasime kõvasti ja erilisi vigu sõidus ei teinud. Viimasel Oriküla katsel sõitsime küll kahe valli otsa, aga suutsime auto tervelt finišisse tuua ja kindlustada meie jaoks väga olulise võidu kodus,” sõnas Magnus Lepp. Tema sõnul olid tasemel nii võistlusrajad kui korraldus.

Naiste arvestuses olid poodiumil samuti Thule Motorspordi ekipaažid. Aira Lepp-Ain Lepp saavutasid teise koha, kolmandad olid Aneta Lepp-Neeme Koppel.

Kuni 16-aastaste juunioride klassis sai kolmanda tulemuse kirja Thule Motorspordi ekipaaž Karl-Kenneth Neuhaus-Inga Reimal.

Sport-klassis astus poodiumi kõrgeimale astmele Pihtla RT meeskond Siim Järveots-Priit Järveots.