R, 19.08.2022

Saaremaa EHTNE märk lööb käed R-Kioskiga

Kertu Kalmus
, Saarte Hääle vanemtoimetaja
Saaremaa EHTNE märk lööb käed R-Kioskiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
EHTNE MÄRK R-KIOSKISSE: Sügisest jõuavad märgistatud tooted laevadel asuvatesse R-Kioskitesse paremas väljapanekus, kinnitab Koit Kelder.
EHTNE MÄRK R-KIOSKISSE: Sügisest jõuavad märgistatud tooted laevadel asuvatesse R-Kioskitesse paremas väljapanekus, kinnitab Koit Kelder. Foto: Maanus Masing

Sügisest on Kuivastu-Virtsu parvlaevaliinil laevade R-Kioskides müügil Saare- ja Muhumaa EHTNE märgi kandjate toodang. 

Esmaspäeval kohtusid Suurel väinal parvlaeval Tõll Saarte koostöökogu (SKK), TÜ Ehtne Saaremaa ja AS R-Kiosk esindajad, et arutada Saare- ja Muhumaa tootjate toodangu pakkumist praamidel alates 1. oktoobrist, kui R-Kioskil algab praamidel uus operaatorperiood.

SKK tegevjuhi Koit Kelderi sõnul on Saarte koostöökogu, Ehtne Saaremaa ja R-Kiosk sõlmimas kohtumise tulemusena kolmepoolset koostöölepet. 

"Sellest johtuvalt on 2019. aasta sügisest TS Laevade Kuivastu–Virtsu liinil lisaks maaletoojate tarnitavatele toodetele ja Eesti teiste tootjate toodangule (sh Muhumaa ja Saaremaa) praamidel esindatud ka EHTNE märgi kandjate toodang," selgitas Kelder.Selle jaoks tähistatakse tema sõnutsi praamide R-Kioski müügipunktides EHTNE märki kandvad tooted. 

IDEEKAVAND: Umbes selline peaks edaspidi olema väljapanek laevadel.
IDEEKAVAND: Umbes selline peaks edaspidi olema väljapanek laevadel. Foto: Erakogu

"Iga tootegrupi puhul on oluliseks kriteeriumiks, et see oleks toodetud kas Saaremaal või Muhumaal ning väärtustaks kohalikku toorainet," selgitas ta. EHTNE märk on tarbijale garantiiks, et ta saab toote päritolus kindel olla.

“Nagu kuu tagasi TÜ Ehtne Saaremaa loomisel sai öeldud, ei ole ühistu eesmärgiks vaid poe avamine Auriga kaubanduskeskuses, vaid liikuda Saaremaa tootjate ja toodetega saartelt välja,” selgitas Kelder. “Seega kõik tootjad, kes soovivad koos liikuda, on oodatud märgikandjateks ja samuti on tulundusühistu avatud liikmeskonnaga.”

Märgise “Ehtne Saaremaa toode ”omanik on SKK. Märgis koondab üle 135 tootja, kes valmistavad oma tooteid siinsetel saartel.  TÜ Ehtne Saaremaa on tootjate tulundusorganisatsioon, mis tegeleb ainult seda märgist kandvate toodete müügiga. R-kioskil aga on Keldri sõnul soov ja vajadus jõuda just Saare- ja Muhumaal valmistatud toodeteni.

Märksõnad
Tagasi üles