Karja külas läks vana talumaja tuleroaks

VARISEMISOHTLIK: Kustutustöid raskendas lakas põlev vana hein, mis tuli enne kustutama asumist ümber laadida.

FOTO: LEISI VABATAHTLIK PÄÄSTEKOMANDO

Kolmapäeva õhtul oli Saare maakonnas lühikeste vahedega koguni kolm tuleõnnetust. Neist üks, Karja külas puhkenud põleng, ulatuslikum.

Kella 19.09 ajal said Leisi vabatahtlikud päästjad väljasõidukorralduse Karja külla, kus põles tühjana seisev eluhoone. Päästjate esimesena kohale jõudes olid leegid juba majakatusest väljas. Vabatahtlik päästekomando kirjutab oma Facebooki lehel, et kohe alustati kustutusrünnakuga päästeautolt Leisi 31, veevaru põhiautole tagas Leisi 21 paakauto.

“Kokku reageerisime sündmusele viie päästjaga,” ütles Saarte Häälele kohalik vabatahtlik päästja Silvar Mehik. Peagi saabusid sündmuskohale ka kutselised päästjad Kuressaare, Orissaare ja Kihelkonna komandost ning tulekahju likvideeriti kell 23.50.

Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuht Marek Kiik rääkis omalt poolt, et päästjate saabumisel põles tühjalt seisev talumaja, mille elumaja osa ja laut olid ühe katuse all. “Hoone katus oli juba lausleekides ning varisemisohtlik,” märkis Kiik.

Kustutustöid raskendas seejuures tema sõnul lakas põlev vana hein, mis tuli kustutamiseks ümber laadida. Selleks kaasati päästetöödele tõstukiga metsaveoauto. Leisi vabatahtlike päästjate andmeil oli see Pärna Metsad OÜ, kes neile appi tuli. “Suur tänu Pärna Metsadele, kes olid abiks vana heina välja väljatõstmisel hoone laudaosast, lihtsustades oluliselt päästjate tööd,” märkisid vabatahtlikud.

Päästetööde ohutuse tagamiseks pidid päästjad Marek Kiige sõnul läbi lõikama ka majja sisenevad elektriliinid. Kustutamise käigus sai hoone paraku ulatuslikke tule- ja veekahjustusi. Millest tulekahju alguse sai, on päästekeskuse kommunikatsioonijuhi sõnul alles väljaselgitamisel.

Samas oli kolmapäeval väljakutse ka Lümanda külla, kus keegi oli teinud vanasse alajaama lõkke. Kell 18.32 saabus aga teade Ruhnust Ringsu sadamasse saabunud kaatrist, millel oli merel süttinud mootoriruum. Päästjad kustutasid tulekahju käsikustutiga.

Tagasi üles