P, 2.10.2022

Muhu eakad ootavad lauamänge

Lisatud video!
Muhu eakad ootavad lauamänge
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Muhu hooldekodu elanikud on usinad lauamängude mängijad ning seetõttu kutsub hooldekodu üles annetama oma seismajäänud lauamänge nende eakatele.

Esimene laar lauamänge saabus koos Saarte Hääle inimestega hooldekodusse eile hommikul täpselt sellel ajal, kui kodu elanikel toimus tegeluse raames mängudetund.

Tegelikult olime oma tulekuga hiljaks jäänud. Vähemalt arvas nii hooldekodu elanik Juta, kelle sõnul oli hommiku kõige põnevam osa juba ära olnud. 

Muhu hooldekodu tegelusjuhi Karin Rauga sõnul oli selleks tegeluse programmiline osa: muusikaviktoriin ja ettelugemine Anton Hansen Tammsaare kohtumisloost oma naisega.

Aga lõbu oli siiski laialt, kui Karin tõi lauale doominoklotsid ja mäng läks lahti. Sugugi kõik hooldekodu elanikud ei võtnud mängust osa – kes vaatas pealt ja elas sõpradele kaasa, kes luges samal ajal sootuks ajakirja. 

Siiski oli laua ümber kümmekond rõõmsat eakat, kes koos Kariniga põnevat mängu nautisid. Doomino on hooldekodu asunike seas üsna populaarne mäng, aga Muhu hooldekodu juhataja Aino Rummeli sõnul on üllatav, et paljud on ka kaardimängu üles võtnud. 

“Eriti just mehed. Kui muidu räägivad oma lõputuid jutte, siis täitsa huvitav on vaadata, kuidas nad turakat mängides täiesti hasarti lähevad,” sõnas Rummel.

LAUAMÄNGUD pole kindlasti mitte hooldekodu elanike ainus meelelahutus.
LAUAMÄNGUD pole kindlasti mitte hooldekodu elanike ainus meelelahutus. Foto: Siim Metsmaa/Saarte Hääl

Pärast kolme doominoturniiri oli mängudeaeg läbi, aga enne veel, kui hooldekodu elanikud oma toimetusi tegema läksid, meenutas üks asukaist, proua Hilja, et noorest peast mängis tema enamasti kabet. 

“Ja kui kabemängust aega üle jäi, rohisime peenraid,” sõnas Liia, kes end üldse vanainimeseks ei pea, meelsamini nimetab ta end keskealiseks.

Küsimusele, kuidas tuli mõte kutsuda inimesi üles lauamänge annetama, vastas Karin, et nende majal jäi lihtsalt vahendeid puudu. 

“Meil käib tegeluses nii palju toredaid majaelanikke ja mõtlesime, et kindlasti on häid inimesi, kellel mängud riiulile seisma jäänud. Juba saamegi oma mänguspektrit lisaks doominole ja kaardimängule suurendada, sest esimene ports lauamänge on saabunud!” rõõmustas Karin. 

Tegelusjuhi enda pisike soov oleks, et hooldekodu saaks endale armastatud lauamängu “Reis ümber maailma”. “See on selline traditsiooniline mäng, mida ikka õhtuti perega mängitud sai,” märkis Karin. 

Kui muidu räägivad mehed oma lõputuid jutte, siis täitsa huvitav on vaadata, kuidas nad turakat mängides täiesti hasarti lähevad.” - AINO RUMMEL

Ta lisas, et lauamängud pole kindlasti mitte hooldekodu elanike ainus meelelahutus. “Meil on üsna arvestatav raamatukogu, kolmel päeval nädalas teeme tegelusi, alustades mälumängust ja lõpetades ühislaulmisega. Muidugi käib meie majas ka esinejaid.”  

Pealegi on Muhu hooldekodu tagaõuel nüüd ilus lehtla, kus on võimalik ka kehvema ilma korral istumas käia. 

Et aga mängurõõmu jätkuks, kutsubki Muhu hooldekodu üles annetama selliseid mänge, nagu “Reis ümber maailma”, doomino ja “Bingo”. Kui aga hooldekodusse lauamänge juba piisavalt kogunenud, antakse muist edasi teistele asutustele, riiulile tolmuma ei jäeta Karini sõnul midagi.

Märksõnad
Tagasi üles